צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גבאי: "הבחירות ביני לבין נתניהו – אנחנו הולכים לנצח"

יו"ר המחנה הציוני: "שמח שהוקדמו הבחירות, באפריל נביא את השינוי לישראל". ראש האופוזיציה לבני: "מדינת ישראל לקראת פרידה מנתניהו, יום הבחירות צריך להיות יום המהפך" עוד הוסיפה לבני "הבחירות בערב פסח, הזדמנות מצוינת לנקות את החמץ"
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי מסר הערב (שני) הצהרה מיוחדת בעקבות ההחלטה להקדים את הבחירות. "הבחירות הללו הם ביני לבין נתניהו", עוד אמר גבאי, "כל השחקנים הפוליטיים האחרים כבר הודיעו שיישבו בממשלה בראשות נתניהו ולכן אלה בחירות ביני לבין נתניהו. אני מודע לכובד האחריות של תפקיד ראש ממשלת ישראל וכראש ממשלה אוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר, עתיד של שינוי, עתיד של אחדות ולעתיד של תקווה ואמונה שאפשר לשנות. באפריל ננצח, באפריל נביא את השינוי לישראל"."

במסיבת העיתונאים הוסיף גבאי ואמר: "אני שמח על הקדמת הבחירות, הבחירות האלה חשובות במיוחד לעתיד המדינה. העשור האחרון מסתיים עם חברה ישראלית מפוצלת ומפורקת ועם צעירים חסרי תקווה אבל מדינת ישראל בפתחו של שינוי. אנחנו נעבוד, ונעבוד קשה במערכת הבחירות הזאת, כדי שביום שאחריה נוכל לקום ולעבוד עבורכם. לקום ולשנות, עבור אזרחי ישראל ועבור אזרחי ישראל – אנחנו הולכים לנצח".

חברת הכנסת ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני, אמרה כי: "מדינת ישראל לקראת פרידה מנתניהו. ערב פסח זו הזדמנות טובה לנקות את החמץ. יום הבחירות צריך להיות יום המהפך. זה יכול לקרות, זה חייב לקרות לטובת מדינת ישראל. היום חוזרת התקווה לישראל ואפשר לנשום לרווחה. עוצרים את חקיקת הסיפוח, הקיפוח והרס הדמוקרטיה ושלטון החוק. מרגע זה אין להם מנדט ונדאג שלא יקבלו חדש".

עוד לדברי לבני: "בדרכו החוצה נתניהו עוד ינסה להרוס את מה שנשאר מהדמוקרטיה הישראלית ואנחנו נעמוד כחומה בצורה נגד כל ניסיון כזה. הוא ינסה לגייס את הציבור לאינטרסים האישיים שלו, הוא, נתניהו, בעט מזמן בממלכתיות ובערכים של ישראל אבל אלה הערכים ששמרו אותנו מאוחדים שבעים שנה ואנחנו נשמור עליהם. ישראל חזקה וחשובה מכולם ביחד. נחזיר את הביטחון לעוטף עזה, לתושבי הצפון ליהודה ושומרון. נחזיר את הדמוקרטיה ליהודית ונחזיר את השוויון למדינת העם היהודי. כדי להיפרד מהפלסטינים צריך להיפרד מנתניהו".

כזכור היום [שני] אחרי שבחודשיים האחרונים הממשלה פעלה יחד עם קואליציה צרה של 61 חברים בלבד – לאחר פרישת 'ישראל ביתנו', ראשי סיעות הקואליציה קיבלו היום החלטה להקדים את הבחירות לחודש אפריל הקרוב

במסיבת עיתונאים שכינס ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את דבריו ואמר, כי "אני בא לכאן מישיבת ראשי מפלגות הקואליציה. הסכמנו פה אחד להגיש חוק לפיזור הכנסת וללכת לבחירות בתחילת אפריל. הממשלה תשלים ארבע שנים מלאות של כהונה עם הישגים כבירים".

"הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה", הוסיף ראש הממשלה. "אין פה שום הפרזה. הפריחה המדינית שלנו היא בשיא של כל הזמנים' המעצמות הגדולות של אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית חיזקו את הקשרים איתנו וכמובן הברית עם ארה״ב מעולם לא הייתה חזקה יותר, אני מזכיר לכם את ההחלטה ההיסטורית שעברה בקדנציה הזאת של הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר את השגרירות האמריקנית אליה".

"בתחום הצבאי ישראל מדורגת ככוח השמיני בעולם. זה בלתי יאומן. זה לא קרה מעצמו אלא כי אנחנו מטפחים בשיטתיות את עוצמתו של צה״ל ואת עוצמתם של הגופים הביטחוניים, המוסד והשב״כ, שמפליאים לעשות למען ביטחון ישראל במבצעים נועזים. אנחנו ממשיכים ביד רמה למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה. אנחנו עומדים לסיים את פירוק נשק המנהרות שחיזבאללה השקיע בו כל כך הרבה, כמו שאנחנו עומדים לסיים את נטרול נשק המנהרות שהחמאס השקיע בו כל כך הרבה".

"בתחום הכלכלי והחברתי יש לנו גם הישגים כבירים. בארבע שנים האחרונות הצמיחה הכלכלית של ישראל הייתה בקצה העליון של מדינות המערב, הורדנו את הפערים בין עשירים לעניים לרמה הנמוכה ביותר מזה עשרים שנה ובאותה מידה הורדנו את האבטלה לשפל של כל הזמנים. זאת תוצאה של מדיניות".

"שכר המינימום הגיע לשיא של כל הזמנים והוא גבוה יותר מהרבה מדינות במערב. השכר הממוצע במשק עלה. כל זאת בזכות המדיניות הכלכלית-חברתית שאנחנו מובילים. בכל תחום יש לנו הישגים כבירים. יש לנו עוד הרבה דברים לעשות, עוד לא סיימנו אותם, אבל בעזרת השם ובעזרתכם אנחנו נסיים אותם".

נתניהו אף הוסיף ואמר, כי "הקואליציה הנוכחית זה בעיניי הגרעין והבסיס לקואליציה הבאה. אנחנו באים לבקש מנדט ברור מהבוחר להמשיך להוביל את מדינת ישראל בדרך שלנו. הדרך הזאת עשתה רבות לאזרחי ישראל והדרך הזאת תעשה רבות לטובת מדינת ישראל. בעזרת השם ובעזרתכם נצליח".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. שאלה של עם הארץ:
  גבאי ולבני הם ימנים? שמאלנים? אנטי חרדים? פרו פלסטינים?
  אם מישהו יענה לי על השאלות האלה אשמח מאוד

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן