אחרי המתח המונציפאלי: ליצמן וגפני נועדו הערב. "סיכמו על קיום פגישה נוספת בימים הקרובים ולקיום הידברות על מנת להגיע לסיכומים לקראת הבחירות הקרובות שיובאו בפני מוסדות המפלגות ולהכרעת גדולי ישראל" • ומה יקרה בגזרת שס -יחד?

אחרי המתח ששרר בין דגל התורה לאגודת ישראל במהלך מערכת הבחירות ברשויות המקומיות, הערב נועדו לראשונה יו"ר אגודת ישראל סגן השר יעקב ליצמן ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני.

מבהודעה משותפת שנמסרה לאחר מכן נתכתב כי, "ראשי יהדות התורה הרב ליצמן והרב גפני נועדו הערב לישיבת עבודה ראשונה וסיכמו על קיום פגישה נוספת בימים הקרובים ולקיום הידברות על מנת להגיע לסיכומים לקראת הבחירות הקרובות שיובאו בפני מוסדות המפלגות ולהכרעת גדולי ישראל".

יו"ר סיעת "דגל התורה" ח"כ משה גפני התייחס הערב בראיון ל'גלי צה"ל' להחלטה על הליכה לבחירות. "מה הטעם ללכת לבחירות אם כבר עכשיו מודיעים שאחריהן תהיה קואליציה כמעט זהה?" גפני הכחיש את הטענות על "העסקה" שנרקמה בין הליכוד לחרדים: "מדובר בשקר מוחלט ואפילו מעליב. בכל מה שקשור לחרדים, אין שום אמת במה שלפיד אומר, הוא מונע משנאה בלבד". עוד הצהיר גפני כי "לא אשב עם לפיד בקואליציה – גם אם נתניהו הוא ראש הממשלה".

במקביל, גם בגזרת המפלגות הספרדיות טרם ברורה מפת המפלגות לאור אחוז החסימה הגבוה. יו"ר יחד אלי ישי הצהיר הערב בראיון ל'גלי צה"ל כי, "אם אריה דרעי מתקשר ורוצה פגישה, אני בשמחה איפגש איתו. לא נתאחד כי חיבור שלנו לא יביא עוד כוח אלקטורלי, וזה מה שחשוב".