שר האנרגיה התייחס להחלטה ללכת לבחירות והאשים בכך את החרדים ולפיד. "הסיפור עם החרדים והזיגזג של יש עתיד הם שהובילו לבחירות". השר הנגבי: "היינו רוצים להקים ממשלה רחבה, עם כוחות גם מהמרכז ולא רק מהימין"

 שר האנרגיה, יובל שטייניץ (מהליכוד, מקורבו של נתניהו), התייחס הערב בראיון ל 103FM להחלטה ללכת לבחירות והאשים בכך את החרדים ולפיד. "הסיפור עם החרדים והזיגזג של יש עתיד הם שהובילו לבחירות. יש עתיד התחייבו שיתמכו בחוק הזה כמה וכמה פעמים בגלל שנוצר באישור כל מערכת הביטחון. פתאום לפיד מצא תירוץ לא לתמוך בו. מכיוון שכך ומכיוון שסיימנו את המבצע בלבנון – זה הזמן לבחירות. המבצע הזה הוכתר בהצלחה ולא יוביל להתלקחות כוללת". 

שטייניץ הוסיף כי "קיוויתי שהבחירות יהיו במועדן אך מדובר בהקדמה של חצי שנה בלבד. אנחנו הולכים לבחירות, זה יהיה לא קל. אני משוכנע שבהנהגת נתניהו ולאור הישגים של עשר שנים ננצח גם בבחירות הקרובות. יש דברים שאחרי הבחירות הולכים יותר בקלות מאשר מלפני כן, ייתכן שאפילו יש עתיד ישובו לתמוך בחוק שהתחייבו לתמוך בו מראש. אני מניח שאם יש עתיד יעברו את אחוז החסימה הם יהיו בקואליציה הבאה. תלוי כמה מנדטים יהיו להם".

שטייניץ דחה את האפשרות שהיועמ"ש יודיע על החלטתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות. "אני מעריך שהוא לא יודיע על החלטתו לפני הבחירות. להערכתי זה ייקח זמן. גם אם יחליט שכן להמליץ על כתב אישום, עוד יהיה שימוע".

לטענת שטייניץ, לכתב אישום נגד נתניהו יהיה השפעה שולית על תוצאות הבחירות. "אני חושב שההשפעה שלו תהיה שולית. לא נשמע קריאות של 'הוא זכאי' אלא 'הוא מוצלח'. אני מקווה ראש הממשלה לא יואשם בשוחד, אם זה יקרה נראה מה יהיה. אני מעריך שיש סיכוי טוב שזה לא יקרה".

השר צחי הנגבי אמר בראיון ל'כאן רשת ב' כי, "העם צריך להחליט מי ההנהגה שעומדת ליום פקודה על ההישגים שלה והמדיניות שלה. היינו רוצים להקים ממשלה רחבה, עם כוחות גם מהמרכז ולא רק מהימין. אנחנו הולכים לבחירות צנועים. אנחנו לא מכתיבים לבוחר מה התוצאה".