דיווח כי אבי גבאי פנה לרמטכ"ל לשעבר בהצעה שיעמוד במקומו בראשות מפלגת 'המחנה הציוני' - אך זה סירב להצעה. במערכת הפוליטית מעריכים כי עדיין לא נסתם הגולל על המהלך ויתכן שגנץ ישנה את דעתו לנוכח הקושי בהקמת מפלגה חדשה

גבאי וגנץ יטרפו הקלפים? בחברת החדשות נחשף כי יו"ר המחנ"צ, אבי גבאי, פנה לבני גנץ – מי שמסתמן כהפתעת הבחירות – והציע לו לעמוד במקומו בראשות המחנה הציוני.

הגורם להצעה הוא, כמובן, מצבה הקשה של המחנ"צ בסקרים אל מול המספרים הגבוהים שאותם סקרים צופים לה במקרה וגנץ יעמוד בראשה.

ע"פ הדיווח, שנשען על דברים שאמר גבאי למקורביו, גנץ דחה את ההצעה.

"סירובו של גנץ להצעת גבאי עשוי לסמן את האזהרות שקיבל הרמטכ"ל לשעבר לגבי המפלגה, שהיא "קן צרעות שאיש לא חזר ממנו"", מציין העיתונאי רביב דרוקר. יחד עם זאת הוא מוסיף ש"גנץ עשוי לשנות את דעתו כשיבין מה כרוך בהקמת מפלגה חדשה ועצמאית מבחינה כלכלית, ארגונית ועוד".

 

כזכור, יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי מסר אתמול (שני) הצהרה מיוחדת בעקבות ההחלטה להקדים את הבחירות. "הבחירות הללו הם ביני לבין נתניהו", עוד אמר גבאי, "כל השחקנים הפוליטיים האחרים כבר הודיעו שיישבו בממשלה בראשות נתניהו ולכן אלה בחירות ביני לבין נתניהו. אני מודע לכובד האחריות של תפקיד ראש ממשלת ישראל וכראש ממשלה אוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר, עתיד של שינוי, עתיד של אחדות ולעתיד של תקווה ואמונה שאפשר לשנות. באפריל ננצח, באפריל נביא את השינוי לישראל"."

במסיבת העיתונאים הוסיף גבאי ואמר: "אני שמח על הקדמת הבחירות, הבחירות האלה חשובות במיוחד לעתיד המדינה. העשור האחרון מסתיים עם חברה ישראלית מפוצלת ומפורקת ועם צעירים חסרי תקווה אבל מדינת ישראל בפתחו של שינוי. אנחנו נעבוד, ונעבוד קשה במערכת הבחירות הזאת, כדי שביום שאחריה נוכל לקום ולעבוד עבורכם. לקום ולשנות, עבור אזרחי ישראל ועבור אזרחי ישראל – אנחנו הולכים לנצח".