צילום: צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

מתיחות שיא במחנה הציוני: "לבני יכולה לחפש לעצמה מפלגה אחרת"

עימות חריף במחנה הציוני בין לבני למקורבי גבאי. הרקע לעימות: דברים שאמרה לבני מהם משתמע כי היא קוראת לגבאי לפנות את מקומו בראשות המפלגה • לבני מנסה הבוקר לתקן את הרושם, אבל את מקורבי גבאי זה לא משכנע
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

בצל הדיווחים על הצעתו מרחיקת הלכת של אבי גבאי לבני גנץ מתפתח במחנ"צ עימות חריף בין מקורבי אבי גבאי (במילים אחרות: גבאי עצמו) לבין ציפי לבני. הרקע לעימות. דברים שאמרה אתמול לבני בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

"כל אחד מאיתנו צריך לשים את האגו בצד למען המטרה המשותפת שהיא מהפך – זה יהיה המבחן. הדרך היחידה לנצח את הבחירות היא לאחד כוחות", אמרה לבני והוסיפה: "עצם החיבור יוצר דינמיקה חדשה ותקווה. כל אחד ששותף לדרך ושמצהיר שטובת המדינה מול עיניו צריך גם להיות שותף לאיחודים בינינו. אפשר ליצור כאן צוות גדול יותר ומנצח. כל אחד מאיתנו צריך לשים את האגו בצד למען המטרה המשותפת שהיא מהפך. ביחד נאמר קודם המדינה, אחר כך המפלגה ואחר כך אני".

בסביבתו של גבאי מפרשים את הדברים כקריאה להדחתו, ויוצאים במתקפה חריפה נגד לבני. "לפי איך שציפי לבני מתנהלת ביממה האחרונה, היא יכולה כבר עכשיו לחפש מפלגה חדשה לבחירות הקרובות", כך המקורבים בדברים שאמרו לרשת ב.

מלשכתה של לבני נמסר בתגובה: "לבני חזרה אמש על המסר הקבוע שלה בחמש השנים האחרונות לכל שותף פוטנציאלי לדרך. יש לאחד שורות בשביל מהפך והמחנה הציוני הוא בסיס מצוין לאיחוד הכוחות. לבני הראשונה לוותר על מיקומה לצורך כל איחוד מנצח, כפי שכבר הוכיחה בעבר".

 

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן