לקראת מפץ פוליטי בשמאל? בצל הסקרים המדכדכים, הסירוב של גנץ והסכסוך עם לבני, מוצא עצמו יו"ר המחנ"צ מתמודד עם חזית נוספת: חמישה חברי כנסת מהמפלגה בוחנים מהלך של פילוג וחבירה למר"צ לקראת הבחירות הקרובות. כל הפרטים

בדרך למפץ פוליטי בשמאל? העיתונאית דפנה ליאל מדווחת כי בזמן הדיון בהצעת חוק פיזור הכנסת חמישה חברי כנסת מהמחנ"צ נועדו כדי לבחון פילוג אפשרי ממפלגתם.

חברי הכנסת שנפגשו הם יוסי יונה, איילת נחמיאס ורבין, איתן כבל, מיקי רוזנטל ונחמן שי. ע"פ הדיווח, חלקם שוקלים חבירה למרצ. עוד דווח כי לא התקבלו החלטות בישיבה. יצוין כי בשביל פילוג רשמי ממפלגה צריך שיהיו שמונה חברי כנסת שידרשו זאת. טרם ברור אם יושג המספר הדרוש להתנעת המהלך – מספר שטרם הושג נכון לשעה זו.

הדיווח מעורר תסיסה במפלגה וטענות על פגיעה בגוש כולו. ח"כ איציק שמולי מסר: "אינני מעלה על דעתי אפשרות של פילוג שעלול להביא לפגיעה אנושה במפלגה ובסיכוי של כולנו להביא לחילופי שלטון בגלל אמביציות אישיות והישרדותיות. המחנה הציוני הוא ספינת הדגל של הגוש כולו וכל פיצול יהיה כמו לחטוף כדור ברגל. דווקא עכשיו כולם חייבים להתלכד ולא להתפרק לטובת המדינה והמפלגה".

ההתרחשות הנוכחית מצטרפת לסקרים הקשים, הסירוב של בני גנץ וחילופי ההאשמות בין לבני לגבאי – כל אלו אירועים רק מהיממה האחרונה שמלמדים על עומק המשבר ש=בו נמצאת המפלגה שאמורה להוביל את גוש השמאל.