תגידו מה שתגידו על סיסי, עדיין לא נגמר לא הסוס. בואו ניזכר איך האיש הגיע לאן שהגיע, למה הוא עלה שוב לכותרות ומדוע האופוזיציה בישראל זקוקה להתאפס על עצמה ולהיכנס לפרופורציות דווקא לאור המודל שלו / נתן גלנט

תגידו מה שתגידו על סיסי, עדיין לא נגמר לא הסוס. בואו ניזכר איך האיש הגיע לאן שהגיע, ולמה הוא עלה שוב לכותרות.

נעשה את זה ממש קצר: מר מורסי זכה בנשיאות המצרית בבחירות מפוקפקות, ישראל התחלחלה אבל אובמה נקי הכפיים היה ממש בעד. בחירות דמוקרטיות, הוא שמח. סוף סוף יהיה למצרים טוב. ניסו להסביר לו שיש מדינות שלא בנויות לדמוקרטיה, ויש מדינות שצריכות רודן כמו כפפה ליד, אבל האיש לא הקשיב.

מה רודן, מי רודן. בחירות דמוקרטיות הן העיקר.

מה שקרה שאדון מורסי התחיל להפוך את מצרים למדינה מוסלמית קיצונית, והייתה לו משנה סדורה. הוא התחיל להשתלט על כל זרועות השלטון, לקלקל מנגנונים ישנים ולהחליפם בכאלו הנאמנים לו. סוג של ארדואן, אבל פזיז וחסר סבלנות. הוא מיהר לאכול את האטריות החמות – וגם נכווה. הוא מיהר לסלק מראשות הצבא את מוחמד חוסיין טנטאווי, שאותו סימן כאוייב, ומיהר למנות אחד מאנ"ש: עבד אל-פתאח א-סיסי האפור וחסר הכריזמה.

סיסי, חשב מורסי, ישמור בשבילי על הגב, ויכפיף את צבא מצרים האימתני תחתיי. מה רע?

אבל להשם יתברך היו תוכניות אחרות בשביל מורסי השמנמן….

כי העם נזעק די מהר, ויצא להפגנות. וכאן סיסי קטף את כל התפוחים לעצמו. במקום לדרוס את המחאה כפי שציפה ממנו מר מורסי, בחר סיסי לזרום עם העם, ולהדיח את מורסי.

וכך, האיש שאף אחד לא האמין עליו, קם ונעשה לשליט מצרים החדש. ליתר בטחון הוא גם הניח את מורסי לצינון במרתף הכלא, ככה שיירגע קצת מההתלהבות האיסלמיסטית שלו.

ואם תהיתם, מר סיסי משמש כרֵע נאמן לישראל, והוא ובנימין נתניהו גנבו סוסים רבים יחד, כלשון הפתגם.

הוא עודד את בני עמו למודי התלאות להשתתף מחדש בבניית הכלכלה המצרית, וכדי לעוורר בהם את רוח ההתלהבות המיובשת, הצהיר כי הוא בעצמו ייתן דוגמה בכך שישיב לקופת המדינה חצי ממשכורתו וחצי מנכסיו האישיים, כולל ירושתו, לתמיכה בכלכלה המצרית.
בחודש אב תשע"ד, הודיע בהפתעה מר סיסי על פרוייקט לאומי: הרחבה ו/או בניה מחדש של תעלת סואץ. העסק עלה בערך שמונה מיליארד דולר, והסתיים אחרי שנתיים בחנוכת התעלה החדשה. ישראל כץ, לא שאני מזלזל בך, אבל כדאי שתלמד משהו מהגנרל, רק אומר.
אגב, בניגוד לתפיסה הרווחת, מצרים כיום עולה בכוחה הצבאי על ישראל, ועל פי דיווחים ברשת היא בונה בשקדנות צבא מחריד בהיקפו וביכולותיו, אבל זהו לא הנושא שלנו להיום.

נחזור ל א-סיסי.
מידי פעם הוא יצא בהצהרות ביזאריות על גבול המשעשעות, היום הוא התעלה על עצמו, והודיע: אתם יותר מידי שמנים, אזרחיי! אדון סיסי טען שהוא רואה בכל מקום אנשים שמנים. הוא קרא לערוצי התקשורת לא לאפשר למי שסובל מעודף משקל להגיש תוכניות – וגם להתארח בהן. נשיא מצרים הוסיף שיש לחנך את הצעירים לשמירה על משקל תקין ובריא, וגך הציג בפניהם דוגמה אישית: למחרת הוא עלה על אופניים, ורכב עליהם כל הדרך עד לאדמיה הצבאית בפרברי קהיר…

המתנגדים הזועמים, אגב, אומרים הפוך: העם אשם, אבל בגללך. האנשים עניים, אין להם ממון בכיסם, ולכן רוכשים אוכל זול, נחות ומשמין.

ואם תהיתם למה המידע הזה צריך לעניין אתכם, דווקא בגלל העובדה הפשוטה הבאה: האיש שולט שלטון ללא מיצרים. כל מתנגדיו נעלמו, נאלמו, התאדו ונגוזו. בבחירות האחרונות כל המתמודדים מולו נשרו מסיבות לא ברורות, ורק אחד – מועמד קש מוצהר – הגיע עד לקלפי.
לכן, אנשי אופוזיציה יללניים, תפסיקו לקטר. אתם מפסידים בבחירות (וגם תפסידו, ככל הנראה…) כי אתם לא טובים מספיק. כי מר נתניהו טוב ממכם, והעם יודע זאת.

ואם ביבי היה רודן אמיתי – לא הייתם באופוזיציה, אלא במרתף טחוב גדוש עכברושים ואוכל דל עם שערות וריח של פטריות עובש. מספיק להתקרבן.

להצטרפות לרשימת התפוצה של נתן גלנט: ng054ng@gmail.com