מפלגתו החדשה של הרמטכ"ל לשעבר נרשמה אצל רשם המפלגות לקראת הבחירות הקרובות. הרישום התבצע לאחר שגורמים פוליטים אמרו כי גנץ ושר הביטחון לשעבר משה יעלון קיימו שורה של "פגישות רציניות" לקראת ריצה משותפת

אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות, רב אלוף במיל' בני גנץ, מצטרף רשמית למערכת הפוליטית ורשם את מפלגתו החדשה לבחירות הקרובות. שמה – "חוסן לישראל". זאת, לאחר חודשים רבים שבהם לא חשף את צעדיו במערכת הפוליטית.

אחרי חודשים ארוכים של התלבטות ופגישות רבות שקיים עם גורמים פוליטיים, הודיע גנץ רשמית כי הקים מפלגה חדשה ורשם אותה ביחידה שעוסקת ברישום המפלגות במשרד המשפטים. בימים האחרונים בוחן גנץ שותפים פוטנציאליים לרשימתו לכנסת ומקיים מפגשים עם ראשי מפלגות ועם דמויות פוליטיות בכירות.

אתמול דווח פורסם ב'החדשות' כי מתנהלים מגעים משמעותיים בין גנץ לשר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון לגבי ריצה משותפת ומיזוג רשימות בבחירות הקרובות שייערכו בחודש אפריל. על פי הפרסום, החיבור יתקיים בין שתי הרשימות של שני הביטחוניסטים. מטעמו של יעלון נמסר כי בסביבתו לא מתייחסים לדיווח על חיבור אפשרי עם גנץ ונמסר כי בשבוע הבא ככל הנראה תירשם מפלגתו של יעלון אצל רשם המפלגות ותוצג הרשימה לכנסת.

בתוך כך, ב'חדשות 10' פורסמו השמות שככל הנראה יהיו ברשימתו של גנץ. בכוורת של הרמטכ"ל לשעבר נמצאים איש החינוך חילי טרופר ואיציק קרייס, לשעבר קצין רפואה ראשי וכיום מנהל בית החולים שיבא. מנהלי הקמפיין של גנץ הם היחצ"נים איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ, שהובילו את הקמפיין של שלי יחימוביץ' ומפלגת העבודה בבחירות 2013 וגם של הקמפיין של יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן, שהתמודד מול יחימוביץ'.

ברשימה יהיה גם מיכאל ביטון, ראש עיריית ירוחם לשעבר ומי שעזב את מפלגת אחי ישראלי של עדינה בר שלום. מוקדם יותר השבוע אמר ביטון כי "הציבור רוצה 'דם חדש' ומחפש מנהיגים שהם אנשים טובים, אנשים שמשתייכים לצד המתון ומבקשים לאחד במקום לשסע ולפלג. אנשים אחראיים, לא קיצוניים, לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני, שיודעים לראות את המורכבות והמכנה המשותף הרחב, בעלי רקורד מקצועי עשיר, ושמנגד אינם מושחתים".

לדברי ביטון, "בסקרים הציבור מצביע ברגליים בעד גנץ, נראה שהעם רואה בו בשורה מנהיגותית בכל ההיבטים. כראש העיר ירוחם פגשתי אותו לפחות חמש פעמים, שבהן הוא תרם מזמנו למען התושבים והוכיח שהוא מבין את האיזון בין ביטחון לבין שמירה על יציבות הכלכלה והחברה. הוא מספיק מאופק לא להתלהם ולא לומר אמירות חסרות אחריות".

בסקר שערך מכון 'מאגר מוחות' והתפרסם הבוקר בעיתון 'ישראל היום' קיבל גנץ 15 מנדטים. בסקר אחר שפורסם ב'קשת' הצביע על כך שחבירה של בני גנץ ל'יש עתיד' תתורגם בקלפי לשלושים מנדטים, כשהליכוד במקרה כזה מקבלת 31 מנדטים.