אחרי שדבר על כך במשך זמן רב, היום הודיע חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כי יתמודד על ראשות האיחוד הלאומי - תקומה במסגרת הפריימריז שיערכו בחודש הקרוב • "לאחר תקופה ארוכה של התלבטות והתייעצות אני מבקש את אמונכם בכדי להוביל"

אחרי חודשים בהם אמר כי מתכונן להתמודד על ראשות האיחוד הלאומי, היום הודיע חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כי כי החליט להתמודד על ראשות מפלגת האיחוד הלאומי מול עמיתו שר החקלאות ויו"ר המפלגה אורי אריאל.

בעוד כחצי חודש, ב-14 בינואר, צפויים 128 חברי מרכז האיחוד הלאומי להצביע בפריימריז פנימים של המפלגה על זהות היו"ר הבא וכן על הרכב רשימת המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה-21.

במכתב ששלח חבר הכנסת סמוטריץ' לחברי המרכז של המפלגה הוא כתב: "התיישבתי לכתוב לכם על החלטתי להתמודד על הנהגת המפלגה, וכשניסיתי לצייר לעצמי איך אמור מכתב רשמי כזה להיראות זה היה נראה לי קיצ'י ולא מתאים לאופי שלי. אתם הרי מכירים אותי מצוין, על יתרונותיי וחסרונותיי, ולכן מיותר שאכתוב על עצמי ועל עשייתי בשליחותכם בשנים האחרונות".

"בראייתי בשלה העת שהאיחוד הלאומי – תקומה תעלה קומה לקראת האתגר הבא שלה ותמצב את עצמה כבית הפוליטי של הציונות הדתית ושל כל מי שמזדהה עם דרכה וערכיה", הוסיף סמוטריץ'. "זה יכול וצריך להיות בית פוליטי חי, תוסס, אטרקטיבי ומוצלח, כזה שתופס עמדות מפתח, משפיע ומוביל תהליכים משמעותיים, אך בד בבד נשאר נאמן באופן מובהק לתורת הגאולה של הציונות הדתית, מחויב לערכיה, לציבוריות שלה, ולמפעלותיה".

לדברי סמוטריץ': "זה לא האתגר שמציבה לעצמה ההנהגה הנוכחית של הבית היהודי. שאיפותיהם הפוליטיות של חברינו השרים בנט ושקד מכוונות לראשות הממשלה, ואתגר שימור הציבוריות הציונית דתית, כחיל החלוץ ההולך לפני המחנה וסולל לו את הדרך, אינו חלק מהן. זה התפקיד שלנו. הקומה הבאה הזו דורשת התחדשות, ולאחר תקופה ארוכה של התלבטות והתייעצות – עם חלק גדול מכם ועם רבנים ודמויות מובילות בציונות הדתית – אני מבקש את אמונכם בכדי להוביל אותה".

בסיפא של דבריו פרגן סמוטריץ' לעמיתו אורי אריאל וכתב: "אורי הוא איש מדהים שעם ישראל חייב לו הכרת הטוב עצומה על עשרות שנים של עשיה. העבודה לצידו היא זכות ותענוג מרתק, וזו הזדמנות להודות לו באופן אישי. מערכת הבחירות שלפנינו תהיה קצרה, עניינית ומכובדת, ומיד לאחריה נתאחד כולנו אחרי המנהיגות שאתם תמצאו לנכון לבחור ונצא בעזרת השם לדרך חדשה-ישנה. להתחבר מחדש. לשטח, לציבור, לערכים. להוביל. להנהיג. בעזרת השם נעשה ונצליח".