בכירי הליכוד מאשימים את דרעי: "יהיה אחראי להפלת שלטון הימין"

רה"מ ממשיך בניסיונותיו להוריד את אחוז החסימה בעקבות הפיצולים הרבים בגוש הימין, ובליכוד מביעים זעם על יו"ר ש"ס המהווה, לטענתם, "חסם יחיד בפני המהלך". "גוש הימין עלול לאבד הרבה מנדטים בגלל מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

גוש הימין – חרדים ממשיך לבעבע: רה"מ ממשיך בניסיונותיו להוריד את אחוז החסימה ובכך להבטיח את "הצלתן" של מספר רשימות ימין שעלולות להישאר מחוץ לכנסת ובכך לגרוע מספר מנדטים ניכר מהגוש.

ועדה קואליציונית מיוחדת התכנסה היום כדי לדון בנושא, כשרה"מ מעביר את המסר שהוא נחוש לקדם את המהלך באמצעות חקיקת בזק ברוב של 61 ח"כים מהקואליציה.

אלא שיו"ר ש"ס, אריה דרעי, מתנגד לפי שעה באופן נחרץ ליוזמה, מה שמטרפד כמובן את התוכנית של נתניהו.

גורמים בכירים בליכוד זועמים מאוד על דרעי ומאשימים אותו בכך שהוא מסכן את ניצחון הימין בבחירות – רק בגלל הרצון שלו למנוע מאלי ישי להיבחר לכנסת. "דרעי סתם מתנגד, גם ככה נראה שאלי ישי ירוץ באיחוד הלאומי כך שאין סיבה שיתנגד בעתיד", כך הבכירים בדברים שאמרו ל'מעריב'.

לטענתם, "בבחירות הקרובות גוש הימין עלול לאבד הרבה מנדטים ממפלגות ימין שלא יעברו את אחוז החסימה, והאשמה על הפלת הימין תהיה על ראשו של דרעי".

יצוין שהסיכוי של הצעת החוק לעבור חקיקה רק בתמיכת הקואליציה נראה נמוך, מאחר ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ביקש כי החקיקה שתובא בימים הקרובים תהיה בהסכמת הקואליציה והאופוזיציה בלבד.

כזכור, יו"ר מר"צ תמר זנדברגר הודיעה שתתנגד למהלך ואמרה: "מר"צ לא תהיה כלי שרת בידי ימין מפחוד ולא תתן את ידיה לגחמות המשתנות של הליכוד שמשנה את חוקי הבחירות והדמוקרטיה כל פעם לפי חרדותיו". גם בסיעת ש"ס צפויים להתנגד למהלך, גורם בכיר בש"ס צוטט ב'מעריב' כי, "נתנגד ליוזמה בליכוד להורדת אחוז החסימה".

חבר הכנסת יואל חסון מהמחנה הציוני תקף את המהלך של מפלגת השלטון להורדת אחוז החסימה. "מהלך היסטרי של ראש ממשלה שמפחד להפסיד", כתב חסון בטוויטר. "אנחנו מתנגדים למהלך הזה ולא נאפשר את העלאת החוק להצבעה במליאה".

כמו כן באם וועדת ההסכמות תחליט לאשר את הורדת אחוז החסימה, יש בהחלט סיכוי שדגל התורה תחליט להתפצל מאגודת ישראל ולרוץ באופן עצמאי. גם סיעת ישראל ביתנו של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן צפויה להנאות מאחוז החסימה הנמוך ולעבור את אחוז החסימה בבטחה. כך גם מפלגתה של אורלי לוי אבקסיס המתנדנד בחלק מהסקרים על גבול אחוז החסימה.

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. הורדת אחוז החסימה היא עניין צודק מאין כמותו. עצם קיומו של אחוז החסימה הוא אנטי דמוקרטי ולא מאפשר לציבורים ענקיים לזכות ביצוג!
  כל מי שנגד זה – זה מי שדואג לאגו שלו, להצלחת עצמו על חשבון האחרים החלשים.

 2. כל כך אשמח לראות את כחלון לא עובר את אחוז החסימה שבלי קשר הגן על בג"ץ כמו מזוכיסט אמיתי
  לכן אני מתנגד בנחרצות
  אולי הבג"ץ יגן עליו ויוריד את אחוז החסימה
  בכח הבג"ץ

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן