צילום: רועי אברהם / לע"מ

ערב בחירות: נתניהו ערך מסיבת עיתונאים בברזיל ותקף את יריביו

במהלך הביקור המדיני שמקיים ראש הממשלה בברזיל, הערב הוא ערך מסיבת עיתונאים וסיפק שלל תשובות בנוגע לחקירותיו ולמערכת הבחירות בכלל • נתניהו על 'הימין החדש': "היא תרסק את גוש הימין לרסיסים שלא יעברו את אחוז החסימה"

אחרי שברגע האחרון ביטל סדרת ראיונות לתקשורת, בדקות האחרונות קיים הערב מסיבת עיתונאים בריו דה-ז'נרו שברזיל, שם הוא שוהה במסגרת ביקור מדיני בן שבוע.

בפתח מסיבת העיתונאים אמר ראש הממשלה, כי "אנחנו בעיצומו של ביקור מדיני, אני שמח מאד שאנחנו מתקבלים כאן בחום ואהבה. ראיתי מפגן גדול של תמיכה בישראל אחרי תקופה ארוכה שברזיל הייתה במדיניות פחות אוהדת ואפי' לפעמים עוינת. טוב שהמעצמה הזאת מצטרפת למעגל החבירות שישראל מקיימת בעולם".

במענה לשאלה אם במידה והיועץ המשפטי יחליט להגיש כתב אישום קודם הבחירות, האם ימשיך במירוץ והאם הוא לוקח בחשבון אפשרות שזה יגיע למאסר ואולי להגיע לעסקת טיעון, ענה נתניהו, כי "רבים בתקשורת רצו שאני אתפטר עוד לפני שנבחרתי. אני לא מתכוון להתפטר. לא ייצא מזה כלום, ישראל היא מדינת חוק ועל כן השימוע לא מסתיים עד שלא שומעים את הצד שלי לכן לא הגיוני לפתוח בהליך של שימוע לפני הבחירות אם אתם לא יכולים לסיים אותו עד הבחירות".

במהלך מסיבת התייחס נתניהו לדברי שרת המפשטים איילת שקד, שהעריכה כי זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו. "לא הפוליטיקאים ולא הפרשנים קובעים אם זו תהיה הקדנציה האחרונה שלי. אזרחי ישראל קובעים את זה. אזרחי ישראלי בוחרים פי פעם אחר פעם. אני מציע לתת להם לקבוע", אמר נתניהו.

במהלך מסיבת העיתונאים אף תקף ראש הממשלה את הקמת מפלגת הימין החדשה של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד: "היא תרסק את גוש הימין לרסיסים שלא יעברו את אחוז החסימה, הסכנה השנייה, מה הם יעשו עם המנדטים שהם יקבלו? הם היו בברית אחים עם יאיר לפיד השמאל ויכולים בקלות להעביר מנדטים מימין לשמאל".

נתניהו הוסיף ואמר: "מי שרוצה ממשלת ימין וודאית אז יצביע בבקשה לליכוד בראשותי, אני אקים את ההמשלה הבאה על סמך הקיימת וזה מבטיח שנוכל להביא לישראל את ההישגים הכבירים, כולל הביקור בברזיל".

כמו כן התייחס נתניהו למפלגתו החדשה של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, אחרי שטרם המראתו לברזיל אמר במענה לשאלה על מפלגתו החדשה, כי "אני לא מתערב לשמאל בחלוקת המנדטים" ואמר: "יש לי ניסיון חיים ומנסיוני, מי שאומר שאני לא יודע אם אני ימין או בשמאל, הוא בשמאל. כמו יאיר לפיד. כולם יודעים מה מרכז הכובד של מפלגתו. אני אומר תהיה גלוי לגבי המדיניות שלך".

במענה לשאלה האם תסכים לשבת בממשלה בראשות יאיר לפיד או בני גנץ, ענה נתניהו כי "על זה נאמר: 'אני לא עונה לשאלות היפותטיות' שאני גם לא חושב שיממשו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *