צילום: מרים אלסטור / פלאש 90

מתנת פרידה? חבר הכנסת יצחק וקנין ימונה לשר הדתות – עד לבחירות

אחרי שהודיע על רצונו לסיים את תפקידו כחבר כנסת בתנועה - עם פיזורה של הכנסת ה-20, הערב הוחלט בש"ס למנות את יצחק וקנין לשר הדתות עד לבחירות • אריה דרעי: "אין ספק ח"כ יצחק וקנין, בתפקידו כשר לשירותי דת יעשה זאת בצורה הטובה ביותר"

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

הערב הודיעו בש"ס, כי חבר הכנסת יצחק וקנין ימונה לתפקיד השר לשירותי דת עד לבחירות הקרובות שיערכו בד' ניסן.

קודם מינויו הגיע היום חבר הכנסת יצחק וקנין לפגישה מיוחדת עם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, כאשר במהלך פגישה זו הביע בפני השר דרעי את רצונו לסיים את כהונתו כח"כ בתנועה, לאחר 15 דנים בהם שימש בתפקיד. בדבריו ציין, כי הוא נותר חייל נאמן של תנועת ש"ס ומוכן לסייע בכל תפקיד שיוטל עליו מחוץ לכנסת.

השר אריה דרעי הודה לח"כ וקנין על פעילותו הענפה לאורך השנים ושאל האם יסכים ששמו יוצע בפני מועצת חכמי התורה לשמש כשר לשירותי דת עד לבחירות הקרובות. וקנין הביע את הסכמתו ודרעי ערך הערב סבב טלפוני עם נשיא המועצת מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן וחברי מועצת חכמי התורה, אשר אישרו את מינויו לתפקיד שר הדתות עד לבחירות. מחר יובאו מינויו אישור הממשלה והכנסת.

יו"ר ש"ס השר דרעי אמר: "ח"כ יצחק וקנין הוא מהדמויות הוותיקות והחרוצות בתנועת ש"ס ופועל בה כבר 22 שנה. את כל תפקידיו עשה בנאמנות ובמסירות תוך קידוש שם שמים, ואין ספק כי גם את תפקידו כשר לשירותי דת יעשה בצורה הטובה ביותר".

כזכור, לפני כחודשיים וחצי בשל מצבו הרפואי של השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ז"ל, הנחה היועמ"ש לממשלה כי סמכויותיו יועברו לראש הממשלה או לשר אחר, שישא בתפקידים אלו עד לחזרתו לשגרה. יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי נענה לבקשת ראש הממשלה וקיבל לידיו סמכויות אלה.

מספר שבועות לאחר מכן, לקראת סיום יום הבחירות המוניציפליות, נפטר השר הרב דוד אזולאי בגיל 64, לאחר שסבל מהמחלה הקשה בחודשיו האחרונים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell