אמש הלך לעולמו רבה של ראש העין הגאון הרב עזריה בסיס זצ״ל לאחר שהיה חולה במחלה הקשה • הראשון לציון הרב יצחק יוסף: "הציבור בישראל איבד היום את אחד מטובי הרבנים שהאיר פנים לכל אדם והיה בקי בכל חדרי תורה ומפורסם בענוותנותו וצדקותו"

מבית החולים מעייני הישועה הגיעה הבשורה המרה על פטירת רבה של ראש העיר הגאון הרב עזריה בסיס, לאחר שחלה במחלה הקשה. בן 73 היה בפטירתו.

הרב בסיס שימש כאמור כרבה הראשי של ראש העין מאז 1993 במשך 25 שנה, לאחר פטירת רב העיר הקודם הרב דוד חג'בי זצ"ל, כאשר בנוסף לתפקיד זה שימש כחבר מועצת הרבנות הראשית, בין השנים תשס"ג לתשס"ח.

המנוח זצ"ל נולד ב-1945 ברדאע שבתימן ובהיותו בן 5 עלו הוריו לישראל במסגרת מבצע "על כנפי נשרים" והשתקעו בראש העין, כאשר במהלך השנים הוא למד במסגרות לימוד מסורתיות שקמו בעדה התימנית המקומית ובתלמוד תורה נחלת ראובן בפתח תקווה.

בבחרותו למד בישיבת פוניבז' והתקרב למרן ראש הישיבה הגאון רבי אלעזר מנחם מן שך זצ"ל. בשנות ה-80 שימש כרב שכונה בראש העין ובין השנים 1986–1993 כרב היישוב בית דגן, כאשר לאחר מכן, כאמור, נבחר לשמש כרבה של ראש העין.

עם היוודע דבר פטירתו, הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הגאון רבי יצחק יוסף אמר: "קבלתי בצער רב את הידיעה המכאיבה על פטירתו של הגאון רבי עזריה בסיס זצ״ל, רבה של ראש העין מוותיקי רבני ישראל וממנהיגיה הבולטים של עדת יוצאי תימן. הציבור בישראל איבד היום את אחד מטובי הרבנים אשר האיר פנים לכל אדם והיה בקי בכל חדרי תורה ומפורסם בענוותנותו ובצדקותו, מי יתן לנו תמורתו. תנחומי למשפחתו ולכל תלמידיו ושומעי לקחו הרבים".

מסע ההלוויה יצא בשעה 11:00 מבית מדרשו רחוב שילה 60 בראש העין לעבר בית העלמין בעיר שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.


צילומים: עוזי ברק