צילום: פלאש 90

"מעולם לא היינו במצב כזה קשה. אנחנו לקראת טבח פוליטי"

הדכדוך במחנ"צ מעמיק בעקבות הסקרים הקשים שצופים כי רוב הח"כים של המפלגה ימצאו את עצמם מחוץ לכנסת הבאה. "אנחנו צפויים לאבד שני שלישים מהכוח שלנו. זה ממש טבח. תהיה תחרות אכזרית בפריימריז על מקום בעשירייה הראשונה של המפלגה"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

יאוש טוטאלי: כך ניתן להגדיר את הלך הרוח במפלגת 'המחנה הציוני' לנוכח הסקרים הקשים שצופים למפלגה כמות חד-ספרתית של מנדטים. "מפלגת העבודה מעולם לא היתה במצב כל כך קשה, מעולם לא היו אווירת נכאים כזו וחוסר אונים כזה מול הסקרים", סיפר ל'ישראל היום' אחד מחברי הכנסת הבכירים במפלגה.

לדבריו, "זה צונאמי קטלני. כיום יש למחנה הציוני 24 חברי כנסת, מהם 19 של מפלגת העבודה. אנחנו צפויים לאבד שני שלישים מהכוח שלנו. זה ממש טבח. תהיה תחרות אכזרית בפריימריז על מקום בעשירייה הראשונה של המפלגה".

הח"כ מאשים שהטעויות שביצע גבאי מיד עם בחירתו – הם אלו שהובילו למצב הקשה. "לאחר שנבחר ליו"ר המפלגה היתה לו סדרה של פליטות פה חמורות, שגרמו לכך שחלק ניכר מהבייס של מפלגת העבודה אבד. היתה לו אסטרטגיה לקרוץ לימין, שהיתה טעות פטאלית ונבעה מחוסר ניסיון וגם מחוסר עמוד שדרה אמיתי. מאז הוא תיקן את דרכיו, אבל לא הצליח להחזיר את הבייס שאבד לו".

העיתונאי יורי ילון, שהביא את הדברים, מציין כי במפלגת העבודה הבהירו אתמול כי חוקת המפלגה אינה מאפשרת להחליף את היו"ר גבאי לפני הבחירות, אבל באותה נשימה הדגישו כי אם גבאי יוותר מיוזמתו על הובלת המפלגה לטובת מועמד מוביל, שיסחף אחריו קהלים גדולים, ייתכן מצב שבו גבאי יישאר יו"ר המפלגה אבל אותו מועמד בעל שם יוביל את המפלגה המקרטעת בסקרים.

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell