לבני: "לא הייתה שותפות, מגבאי שמעתי רק אני ואני"

יו"ר 'התנועה' הגיבה לפירוק המחנה הציוני ותקפה את יו"ר העבודה: "סירבתי לפניות שהיו אליי לפרק את המחנ"צ - כולל בקשות מתוך העבודה עצמה". השפלתה לעיני המצלמות: "אם הרצון היה באמת היפרדות, הוא היה מרים טלפון לפני"

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

אחרי שגילתה הבוקר (שלישי) במהלך נאום אבי גבאי על פיצול המחנה הציוני, ראש האופוזיציה ויו"ר התנועה, ציפי לבני, הגיבה להחלטת הדרמטית של יו"ר מפלגת העבודה. "הנאום ששמעתי היום היה מה ששמעתי לאורך כל הדרך 'אני, אני אני'", תקפה לבני את גבאי.

עוד הוסיפה כי, "קראתי לחיבורים בעד מהפך וקיבלתי תדרוכים נגד. בכל זאת קיימתי אני מודה שהתלבטתי וסירבתי לפניות שהיו אלי לפרק את המחנה הציוני כולל בקשות מתוך מפלגת העבודה עצמה ואנשים שביקשו להתפצל והבהרתי שלא אהיה שותפה למהלך כזה והוא אכן נבלם".

"גבאי צדק בדבר אחד היום. בינינו זאת לא הייתה שותפות כי הוא לא רצה שותפות. הדרך בה סיים אותה מעידה על כך. המחנה הציוני היה מבוסס על השקפת עולם ביחס לזהותה של מדינת ישראל, בנוי על דרך מדינית ברורה ומוצקה, זו דרכה של התנועה ולכן הקמנו את קדימה והתנועה, זה מה שעשיתי כל חיי בפוליטיקה בממשלות ישראל ובקבינט המדיני ביטחוני", אמרה לבני. "כל זה לא קיבל ביטוי בשותפות אחרי בחירת היו"ר החדש".

לבני אמרה עוד כי "היום הוסרו הספקות לכן אמרו מעתה מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני. האירוע של היום נגמר מבחינתי ומתחיל יום חדש. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו קרבות אגו במחנה שלנו. קראתי לשים אגו בצד ושלי כבר שם. אני מחויבים קודם לציבור , ואני רוצה להודות מעומק הלב לכל האנשים שאני מכירה ולא מכירה שפנו אלי בתמיכה מחממת לב ואני מודה שעיקר הנשים ריגשו אותי ביותר. המטרה החשובה ביותר היא מדינת ישראל. כל מי ששותף לדרך צריך להירתם למהפך".

מוקדם יותר היום הדהים גבאי את המערכת הפוליטית, כשהחליט לפרק את השותפות עם מפלגת התנועה. גבאי אמר בפתח ישיבת הסיעה בכנסת כי "קיבלתי את עצתו של יצחק הרצוג ושמרתי על השותפות עם ציפי והתנועה במסגרת המחנה הציוני. זה לא פשוט להיכנס לשותפות שמישהו אחר הקים, אבל זכרתי שהתחייבתי לעשות מה שנכון לניצחון בבחירות. אפילו ניסיתי להביא לאיחוד מלא של המפלגות. לצערי זה לא קרה".

"כשהרצוג התפטר. ציפי ביקשה את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו. כולל כאן, בחדר הזה, אל מול המצלמות כשאמרה שזה התנאי שלה להמשך השותפות. בחרתי בשותפות, כולל סיכום על שריונים לתנועה. שריונים שגרמו למתח עצום במפלגה שלי ואפילו ליותר מכך. שוב בחרתי בציבור, שמעתי את הקולות במחנה שלנו שמבקשים אחדות וקיבלתי את בקשתה של ציפי. בחרתי להתעמת עם הפוליטיקה הפנימית ולשמור על האחדות של המחנה".

עוד אמר גבאי כי "קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפרגון הדדי, אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק".

"אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחויב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך.זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור". "ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי. אנחנו נמשיך להילחם ולהיות מחויבים לשינוי שעם ישראל רוצה. באתי לפוליטיקה עבור העם ואשאר תמיד בצד שלו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell