מחר צפוי יעלון לרשום את מפלגתו החדשה אצל רשם המפלגות ויחשוף לראשונה את שמה של המפלגה ואת דרכה • קיימת האפשרות, שיעלון וגנץ ירוצו תחת שתי מפלגות שונות אך ברשימה אחת • "אני לקואליציה בראשותו של בנימין נתניהו – לא נכנס"

לאחר שספקולציות שונות הועלו סביב דרכו הפולטי של שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון מתברר כעת כי מחר צפוי יעלון לרשום את מפלגתו החדשה אצל רשם המפלגות ויחשוף לראשונה את שמה של המפלגה ואת דרכה.

ההחלטה על הקמת מפלגה חדשה באה על רקע השמעות כי יעלון צפוי לרוץ ברשימתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הפרסום הנוכחי מעלה ספקות לגבי ריצה משותפת בין השנים.

אולם קיימת האפשרות, שיעלון וגנץ ירוצו תחת שתי מפלגות שונות אך ברשימה אחת. עוד אפשרות שקימת היא שיעלון, שעומד להציג את המפלגה שלו מחר, וגנץ שהציג את מפלגתו "חוסן לישראל", מחפשים גם חיבורים נוספים.

הסיבה לריצה בשתי, מפלגות אך ברשימה אחת, היא ככל הנראה חילוקי דעות אפשריים בין השניים, כשאחד הנושאים הבולטים בהם הוא האפשרות לישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר הבחירות. בעוד גנץ לא פסל את האפשרות, יעלון מתנגד לדבר זה, ורואה בהחלפת נתניהו כיעד עליון.

בדברים שנשא יעלון לפני ימים אחדים אמר כי "אני לקואליציה בראשותו של בנימין נתניהו – לא נכנס. אין לי שום דבר נגד הליכוד למעט התהליך שנתניהו הוביל אותו". יעלון התייחס גם למבצע "מגן צפוני" להשמדת מנהרות חזבאללה: "העיתוי של המבצע – פוליטי".