נמשכת הסערה במערכת הפוליטית והמשפטית בעקבות הדיווח על חתירתו של מנדלבליט להכרעה בתיקי נתניהו עוד לפני הבחירות. שופט עליון בדימוס: "אין מניעה לפרסם החלטה עד חודש לפני הבחירות". ח"כ אמסלם: "אסור לפרסם אף החלטה"

המערכת הפוליטית והמשפטית סוערת גם הבוקר בעקבות הדיווח על חתירתו של היועמ"ש לפרסם את ההחלטה בתיקי נתניהו עוד לפני הבחירות. העיתונאי אבישי מדווח ב'מעריב' כי הפרסום הוא מגמתי, חלקי וככל הנראה רחוק מלשקף את המגמות והתוכניות של מנדלבליט.

גרינצייג מדווח ש"הכינוס של מנדלבליט וניצן עם פרקליטי המדינה לשעבר והיועצים המשפטיים לשעבר היה בכלל הרצאה על "דיני לחימה" של השופט מנחם פינקלשטיין, והרצאה נוספת על 'מורשת המשפט'. בטח ובטח שהכינוס לא עסק בשאלה אם יש לזמן את נתניהו לשימוע לפני הבחירות או לא".

לדבריו, "ההערכה היא שאחד המשתתפים בפגישה החליט לעשות סיבוב תקשורתי על היועמ"ש אביחי מנדלבליט. הוא העלה נושא שבכלל לא היה אמור להעלות בפגישה, ולאחר מכן הדליף את העניין מגמתית במטרה לסנדל ולנעול את מנדלבליט על שימוע נגד נתניהו לפני הבחירות".

בתוך כך, השופט העליון אליקים רובינשטיין, שהשתתף בפגישה, אמר הבוקר ל'כאן' כי "אם ההחלטה בנוגע לחשדות נגד נתניהו תתקבל עד סוף החודש הבא – אין מניעה לפרסם אותה". במילים אחרות: רובינשטיין סבור כי על היועמ"ש לפרסם את החלטתו עד חודש לפני הבחירות.

מנגד, יו״ר הקואליציה, דוד אמסלם, סבור כי היועמ"ש צריך להימנע מפרסום כל החלטה בנקודת הזמן הזו. "גם אם היועמ״ש יחליט לסגור את תיקי נתניהו, אסור לו לפרסם את זה לפני הבחירות", אומר אמסלם.