צילום: פלאש 90

"נגמרה החינגה": שב"ס יחמיר את תנאי כליאת המחבלים

השר לביטחון פנים קיבל את מסקנות הוועדה הציבורית לצמצום תנאי כליאת המחבלים. "החלטתי ששב"ס יפסיק את החזקת האסירים באגפים לפי שיוך ארגוני", אמר - והוסיף כי לאסירים ביטחוניים לא תהיה אפשרות לבשל בתאים וכי כמות המים שלהם תוגבל

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע הבוקר (רביעי) כי יבטל את ההפרדה בין אסירי פתח וחמאס. "קודם כל יש לשים קץ לאוטונומיה הזו בתוך בתי הכלא ולכליאה הנפרדת של כל אחד מארגוני הטרור", אמר. "נגמרה החינגה", אמר ארדן.

"לא יהיו עוד אגפי חמאס ואגפי פתח, את האוטונומיה הזאת אנחנו נפרק ובעצם נמשיך את הלחימה בארגוני הטרור גם בתוך בתי הכלא, הודיע במהלך הצגת מסקנות הוועדה לצמצום תנאי כליאת מחבלים. השר הדגיש כי ריכוז אותם מחבלי חמאס יחד מעצים את כוחם להתארגן, להקצין ולפעול יחד מתוך הכלא כולל נגד שב"ס. "קיומו של אגף חמאס מקשה כמובן גם על איסוף מודיעין, ולכן החלטתי ששב"ס יפסיק את החזקת האסירים הביטחוניים באגפים לפי שיוך ארגוני והאגפים יהיו מעורבבים".

החלטה נוספת שלך ארדן היא על ביטול מוסד 'דובר' האסירים במתכונתו הנוכחית. הקשר בין בתי הסוהר והמחבלים לא יתנהל יותר באמצעות הדובר האגפי. השר ארדן החליט על קביעת פונקציה של נציג אסירים מתחלף, אשר יעמוד בקשר עם שלטונות בתי הסוהר אך ורק בנושאים כלליים ובשום אופן לא כאלה שנוגעים באופן פרטני לאסירים וכן שנציג אסירים זה לא יהיה מחבל עם דם על הידיים.

בנוסף, יתבצע קיצוץ משמעותי בכספים המופקדים על ידי בני המשפחות למחבלים בבתי הכלא ושבאמצעותם הם רוכשים מוצרים בקנטינה, על הפסקת ההפקדות מטעם הרשות הפלסטינית, על הפסקת ההפקדות הקבוצתיות ומעבר להפקדה פרטנית לכל אסיר ועל הפסקת רכש החוץ לחלוטין.

במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב התייחס השר ארדן לנושא הבישול באגפים של האסירים הביטחוניים: "מפעם לפעם מופיעות תמונות מרתיחות של בישולים באגפי המחבלים. החינגה הזו תיגמר. לתפיסתי, שב"ס הוא זה שצריך לספק לאסירים את המזון והוא צריך לספק להם את זה בהתאם ללוחות המזון המינימליים המתחייבים על פי הדין".

"הבישול באגפים יופסק ויוּצא החוצה למטבחי שב"ס. המזון יושווה הבסיסי שמותאם היום לאסירים הפליליים. בזכות אותה אוטונומיה, אותם רוצחים שפלים נתעבים יכולים לספק לעצמם מזון שהוא אפילו במידה מסוימת משופר יותר מזה שניתן לאסירים הפליליים – שאותם אנחנו רוצים ומאמינים שאנחנו יכולים לשקם ולהחזיר לחברה הישראלית, בשונה מהמחבלים".

עוד הוסיף ארדן: "נושא נוסף שיחייב אותנו גם כן לשנות ולהשקיע בתשתיות זה נושא המים באגפי המחבלים. לפי בקשתי, הועדה בדקה ומצאה שבאגפים הביטחוניים ישנה צריכת מים מטורפת. זה פשוט משהו בהיקפים בלתי נתפסים. בין פי חמישה ליותר מכך מול האזרח הישראלי הממוצע; וזה לא קורה במקרה – זו עוד דרך של התרסה כנגד המדינה.

"כשאנחנו מחנכים במדינת ישראל את הילדים שלנו לחסוך כל טיפה אבל מחבלים בכלא נהנים מגישה חופשית לברזים ומשאירים אותם פתוחים שעות ביממה – זה דבר שחייב להיפסק ולהשתנות. תהיה הגבלה ברורה על כמות המים שאסיר יוכל לצרוך ביממה, שעות השימוש יוגבלו ועם הזמן המקלחות יוּצאו מתוך האגפים. לאחר מכן ניתן יהיה לפקח טוב יותר ולהגביל את השימוש בהן".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell