צילום: פלאש 90

הכרעה מעבר לפינה: הבשורות הטובות והבשורות הרעות לנתניהו

מתרבים הסימנים כי היועץ המשפטי לממשלה יודיע על החלטתו בענין הגשת כתב האישום נגד נתניהו - עוד לפני הבחירות. יחד עם זאת, ע"פ פרסומים שונים, ההמלצות צפויות להיות רכות בהרבה מאלו שהעבירו המשטרה והפרקליטות

הגורם המשמעותי ביותר בבחירות 2019 הוא ללא כל ספק היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהחלטתו בענין הגשת כתבי אישום בחקירות נתניהו עשויה להשפיע דרמטית על תוצאות הבחירות, ואולי אף להכריע אותן.

אם בתחילה היה נראה שההחלטה תידחה לאחרי הבחירות הרי שבימים האחרונים מתברר שמנדלבליט יודיע על החלטתו בלפחות 2 מהתיקים – כבר בשבועות הקרובים.

אתמול דווח בחדשות 10 מפי גורם משפטי בכיר כי "קצב הדיונים המהיר בפרקליטות בנוגע לחקירות נתניהו עשוי להביא לכך שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יפרסם את מסקנותיו כבר בחודש פברואר – כחודשיים לפני הבחירות".

במקביל דווח שבניגוד להמלצות המוקדמות – מנדלבליט צפוי להחליט על הגשת כתב אישום בעבירות של הפרת אמונים בלבד, ולא שוחד.

עוד דווח כי במסגרת הדיונים על תיק 2000, שיחלו בשבוע הבא בלשכת היועמ"ש, קיימים פערים גדולים במערכת המשפט, כאשר חלק מהבכירים בפרקליטות סבורים כי יש להגיש נגד נתניהו כתב אישום בגין שוחד, בעוד בכירים אחרים מחזיקים בדעה כי יש לסגור את התיק.

בתוך כך, פרקליט המדינה לשעבר, משה לדור, העניק הבוקר ראיון ל'כאן' ואמר: "העיתוי של פרסום ההחלטה של היועץ בזמן הזה הוא אילוץ של כורח, ואין בכלל אופציה אחרת בגלל הבחירות. אנחנו לא מדברים חס וחלילה על התערבות של המערכת המשפטית בפוליטיקה". לדור הסביר כי "צריך לפרסם את ההחלטה הזאת לקראת סוף פברואר, בשביל שהציבור יעכל ויפנים את משמעות ההחלטה לאותו שלב".

להערכתו של לדור, "מנדלבליט עוד לא גיבש את עמדתו אם להעמיד את נתניהו לדין ובאיזה תיקים…ההחלטה חייבת להיות בנויה ומבוססת על כן או לא, יש או אין מספיק ראיות לבסס אישום".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *