אנשי המפלגה מבקשים להחתים 1,350 צירי ועידה בדרישה לערוך פריימריז פתוחים לתפקיד היו"ר בפרט והרשימה בכלל. אייבי בנימין: ״חייבים להחליף אותו מיד. אנחנו רוצים להדיח אותו. הוא מתנהל כמו דיקטטור ואיתו יהיה לנו הפסד בטוח"

פעילים במפלגת העבודה החלו היום (חמישי) לאסוף חתימות על מנת להדיח את יושב הראש, אבי גבאי, מתפקידו. זאת, לאחר שח"כ איתן כבל קרא הבוקר לגבאי לפרוש נוכח אי ההצלחה בסקרים, ונתמך על ידי חברי הכנסת אילת נחמיאס-ורבין ויוסי יונה.

פעילים של מפלגת העבודה פתחו קבוצה באלפיקציית וואטסאפ, הנקראת "צירי ועידה להחליף את גבאי", וכתבו: "יתקיים בקרוב מאוד כנס החתמה ודיון. המטרה – להחתים 1,350 צירי ועידה. הדרישה – לדרוש דיון והצעה לקיים פריימריז פתוחים\סגורים ליושב ראש ורשימה לכנסת ה-21 בלי שום שריון". בשבוע הבא צפוי להתקיים כינוס של צירי ועידת מפלגת העבודה. המטרה של הפעילים היא להשיג עד הכינוס חתימות של שליש מצירי הוועידה במטרה להביא להדחתו של היו״ר גבאי.

אייבי בנימין, ציר ועידת מפלגת העבודה, מראשי המהלך להדחת היו״ר אבי גבאי, אמר כי ״אבי גבאי נכשל. הוא ריסק את מפלגת העבודה. הוא חתול בשק שהביאה שלי יחימוביץ והוא לא מתאים. חייבים להחליף אותו מיד. אנחנו רוצים להדיח אותו. הוא מתנהל כמו דיקטטור ואיתו יהיה לנו הפסד בטוח. אנחנו לא רוצים להפסיד את הבחירות. הוא גם נבחר באופן לא חוקי, כי חרג מחוק הפריימריז בחצי מיליון שקל. הוא קנה שלטון בכסף. הבחירה שלו ליו״ר המפלגה לא חוקית. גבאי קיבל צ׳אנס ועכשיו הוא צריך להתפטר״.

המהלך של הפעילים במפלגה להדחת גבאי מגיע שעות ספורות לאחר ששלושה חברי כנסת מהעבודה מתחו ביקורת חריפה על יושב הראש גבאי. הראשון היה איתן כבל, שאמר בתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל כי "בעולם העסקים הוא כבר היה מניח את המפתחות מזמן". עוד סיפר כבל כי כבר לפני שבוע וחצי גבאי זימן אותו כדי לשמוע לדעתו על האפשרות להעזיב את לבני. "אז עוד לא הבנתי באמת שכבר מנוי וגמור עמו להפרד ממנה", תיאר. "אמרתי לו בצורה ברורה והזהרתי אותו מלעשות זאת כי אבל הדחתה עלולה להיות מכה קשה, ולצערי זה בא לידי ביטוי אתמול בסקרים".

מי שהצטרפה לביקורת על גבאי היא ח"כ איילת נחמיאס ורבין, שאמרה הבוקר לגלי צה"ל: "הייתי רוצה שהוא יתחלף". גם ח"כ יוסי יונה תקף בחריפות את גבאי, ואמר בריאיון לכאן רשת ב' כי "גבאי לא צריך לעמוד בראש גוש מפלגות השמאל, צריכים לבקש מהרצוג סליחה". ממפלגת העבודה נמסר בתגובה חריפה, לאיתן כבל: "חתרנותו איננה דבר חדש. כבל הוא שיאן הכן ולא, הדברים והיפוכם ואף היפוכו של היפוך".