ראש הממשלה מתנגד בחריפות לפרסום המלצות המשטרה בעניינו קודם הבחירות, אם השימוע לא יסתיים גם כן לפני הבחירות. סקר שנערך הערב מגלה כי מרבית הציבור תומך בפרסום ההמלצות. לפיד: "ראש ממשלת ישראל חושב שאנחנו בסעודיה"

על רקע הדיווחים כי היועץ המשפטי לממשלה נערך לפרסם את החלטתו בתיקי נתניהו טרם הבחירות, סקר שנערך הערב ופורסם ב'החדשות' מעלה כי רוב הציבור תומך בכך. על פי הסקר, "האם לדעתך היועמ"ש אביחי מנדלבליט צריך לפרסם את החלטתו בדבר הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה לפני הבחירות הקרובות?", 64% השיבו כי היועץ המשפטי לממשלה צריך לפרסם את החלטתו, 22% טענו שהוא לא צריך לפרסם ו-14% ענו: "לא יודע".

מנגד, ראש הממשלה מתנגד בחריפות לפרסום ההמלצות קודם הבחירות, הערב פרסם סרטון בו אמר כי, "מישהו יכול להחזיר לכם את הבחירות?". זאת, על רקע הדיווחים על כוונת היועץ המשפטי לממשלה לפרסם החלטה על המלצה על כתב אישום לפני הבחירות. בסרטון חזר נתניהו על אמירתו כי "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את השימוע לפני הבחירות".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בתגובה כי "ראש ממשלת ישראל חושב שאנחנו בסעודיה". זאת, בתגובה לסרטון שפרסם נתניהו. "אם למישהו יש כתב אישום – הוא לא יכול לרוץ לבחירות", הוסיף לפיד.


הסירטונים של נתניהו ולפיד

ב'כאן חדשות דווח כי פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירות של שוחד ומרמה ובכך מאמץ את המלצות פרקליטות מיסוי וכלכלה. על פי הדיווח, בשלב זה תומך ניצן בהגשת כתב אישום על שוחד בתיקי נתניהו-מוזס ובזק-וואלה – המכונים 2000 ו-4000.

עוד דווח, כי בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, תומך פרקליט המדינה באישום במרמה והפרת אמונים. מתחת לפני השטח קיים מתח גדול על רקע חשש שיהיו מי שינסו להשפיע על עמדתו של ניצן, שעוד לא פרסם רשמית את חוות דעתו, וישכנעו אותו לקבור את תיק 2000 – המוצק ביותר מכל התיקים. הראיות בתיק מוקלטות מפי שני גיבורי העסקה – מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס ונתניהו.

תגובה מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר כי, "הזמן הממוצע להחלטה בתיקים של אנשי ציבור בפרקליטות מגמר חקירות המשטרה הוא 18 חודשים, בתיק 4000 זה לוקח פחות מ- 18 ימים. ברור לכל שחוסר תום הלב לא נמצא אצל ראש הממשלה נתניהו אלא אצל מי ששוב הדליף את ההתקפה משולחת הרסן וחסרת הבסיס נגד ראש הממשלה נתניהו".

בתוך כך, ב'חדשות 10' דווח כי לקראת תחילת הדיונים בתיק 2000 בשבוע הבא, גורמים בכירים במשרד המשפטים שינו את עמדתם בשבועות האחרונים בתיק זה – וסבורים כעת שמדובר בתיק שוחד מובהק. מוקדם יותר השבוע דווח כי קיימים פערים גדולים במערכת המשפט, כאשר חלק מהבכירים בפרקליטות סבורים כי יש להגיש נגד נתניהו כתב אישום בגין שוחד, בעוד בכירים אחרים מחזיקים בדעה כי יש לסגור את התיק.

עוד דווח כי על פי הערכות, מנדלבליט, יזמן את נתניהו לשימוע לפני הבחירות באפריל. גורם משפטי אמרכי קצב הדיונים המהיר בפרקליטות בנוגע לחקירות נתניהו עשוי להביא לכך שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יפרסם את מסקנותיו כבר בחודש פברואר – כחודשיים לפני הבחירות. היועמ"ש על פי הדיווחים צפוי להגיש כתב אישום בגין הפרת אמונים נגד ראש הממשלה בתיק 1000.