Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL

נתניהו: "אדון עם בולטון במאמצים לבלום את התוקפנות האיראנית" • צפו

בפתח ישיבת הממשלה הדגיש ראש ההמשלה כי "אנחנו ממשיכים לפעול נגד ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, כולל בימים אלה". על ביקורו בברזיל אמר כי, "הנשיא, שהוא אישיות מרשימה מאוד, שונה מהדימוי הציבורי והתקשורתי שיוצרים לו"

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מפינסק קרלין בעריכת הטיש לרגל ט''ו בשבט • גלריה
ההטרלה של אמסלם: חוק הגיוס החדש שמקדם חבר הכנסת מהליכוד
ט"ו בשבט אצל הגר"מ שטרנבוך • גלריה
ליברמן יערער על פסיקת בג''ץ בגזירת המעונות - וחוטף: "שונא ילדי חרדים"
 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • קשה בשידוכים? הפרנסה מעיקה? החובות מטרידים? ...התייצבו וראו את ישועת ה'...

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפגישתו הצפויה הערב עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, גון בולטון אותו הגדיר "ידיד ותיק" של ישראל. "אני אדון עמו במאמצים לבלום את התוקפנות האיראנית באזורנו, במצב בסוריה – בהמשך להחלטת הנשיא טראמפ וגם בהמשך לשיחה שקיימתי עם הנשיא פוטין ביום שישי, וכן בהעמקת שיתוף הפעולה המודיעיני-מבצעי בין ישראל לארה"ב שמתהדק כל הזמן". נתניהו הדגיש כי, "העמדה שלנו ברורה – אנחנו ממשיכים לפעול נגד ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, כולל בימים אלה, ואנחנו פועלים נגד כל גורם שיערער או ינסה לערער את ביטחון ישראל".

על ביקורו בברזיל אמר כי, "בשבוע שעבר חזרתי מביקור היסטורי בברזיל. יש לנו בעלת ברית חדשה והנשיא בולסונארו שמנהיג עכשיו מדינה שהיא מעצמת ענק, מתכוון להפוך אותה למעצמה חזקה עוד יותר על ידי רפורמות כלכליות ואחרות. הרפורמה המרכזית שלו ביחסי החוץ נוגעת קודם כל לנו. הנה דברים שהוא אמר רק עכשיו, אחרי הביקור, לגבי יחסיו לישראל".

"הוא אמר – ׳מי שמחליט מהי בירת ישראל זו ממשלת ישראל והעם בישראל נקודה. תארו לכם שלא היו לנו יחסים מסחריים ודיפלומטיים עם ישראל היום, איפה הייתי שם את השגרירות שלנו, בתל אביב או בירושלים? הייתי שם אותה בירושלים. כמו שאמר ראש ממשלת ישראל- ההחלטה הזאת כבר התקבלה. עכשיו מה שמדברים עליו הוא רק העיתוי.׳ אחר כך הוא מוסיף- ׳אני רוצה להיות יותר מחבר של ראש הממשלה נתניהו, אני רוצה להיות אח שלו. אני מאמין שמדינות אחרות יכבדו את ברזיל יותר כשהיא מכירה בירושלים כבירת ישראל'."

Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL

"יש לנו בת ברית חדשה, ומי שצריך הוכחה נוספת למעמדה העולה של ישראל בעולם – פשוט צריך להסתכל על מה שקורה בברזיל- הם אוהבים אותנו ומעריצים את ישראל. אני מתכוון לא רק לנשיא, שהוא אישיות מרשימה מאוד, ושונה גם הדימוי הציבורי והתקשורתי שיוצרים לו, צריך להבין שהעם בברזיל, ההמונים בברזיל, מעריצים את ישראל ורוצים בקרבתנו. לכן פתחנו כאן שוק גדול מאוד ויש עוד עבודה לעשות על זה, אנחנו נדבר איתם במשלחות משותפות, ונפתח את השוק הענק הזה בפני חברות ישראליות, דבר שיגדיל את ההכנסות הלאומיות שלנו".

"הייצוא הישראלי שבר שיא בשנת 2018, והוא צפוי להגיע -110 מיליארד דולר. זה גידול של כשמונה אחוז לעומת שנת 2017- גידול עצום. זוהי תוצאה של אותה אסטרטגיה שדיברתי עליה פעמים רבות. אסטרטגיה של פתיחת שווקים חדשים, ופתחנו. ייצוא הסחורות לסין עלה בחמישים ושישה אחוז; יצוא הסחורות ליפן עלה בחמישים אחוז, סחורות ושירותים; להודו ולאמריקה הלטינית הייצוא עלה בעשרים ושבעה אחוז. אלה כל השווקים החדשים שאנחנו פותחים, זה מגדיל את הייצוא, מגדיל את התל"ג, מכניס כסף לקופת המדינה, יוצר מקומות עבודה ומעלה את השכר של אזרחי ישראל. אלו בשורות חשובות מאוד ושינוי גדול מאוד- ישראל הופכת לכוח עולמי עולה".

לסיום שיבח נתניהו את יו"ר יהדות התורה, "יש לנו עוד בשורה משמחת הבוקר: ידידי, סגן שר הבריאות, סגני הנמרץ, יעקב ליצמן, פעל להגדיל את סל התרופות בעוד חמש מאות מיליון שקל, וזה כולל גם תוספת של שנתיים לטיפולי השיניים. הוא מגדיל את טיפולי השיניים לילדי ישראל, נערי ונערות ישראל, עד גיל 18 – זה שינוי מבורך וחשוב מאוד- הטיפול בהמשך חוסך למדינת ישראל כספים רבים מאוד."

הכתבות המעניינות ביותר

יִרְאוּ וְיִשְׂמָחוּ • אלפים בשמחת נישואי נכד האדמו"ר מגור
תיעוד: ט"ו בשבט אצל האדמו"ר מטאלנא
קרמשניט נפוליאון של הרבנית גיטה שטרן ע"ה / ניסי גולדרייך
וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ • ראש השנה לאילנות אצל האדמו"ר מספינקא ב"ב
האדמו''ר מזוטשקא ירושלים בעריכת השולחן לכבוד ט"ו בשבט • גלריה
מסקנות התחקיר: אל''מ שרון אסמן התמוטט בחדר הכושר כתוצאה מדום לב
בני ברק: תינוקת בת שלושה חודשים במצב קשה לאחר שאיבדה את הכרתה
דו"ח ממשלתי: האיחוד האירופי מסייע כספית לפלסטינים להשתלט על שטחי C
בקרוב בחיפה: כיכרות על שמם של הרב עובדיה יוסף זצ''ל ועל רבנים אחרים
נחשף: המשטרה ריגלה באמצעות 'פגסוס' אחרי טלפונים של חפים מפשע
במערב משוכנעים: רוסיה מנסה לגרום לזעזוע ולפלג בין מדינות אירופה
אבל בכפר חב"ד: החסיד שהדפיס את הגיליונות מתורתו של הרבי נפטר
המחבל גרם למותו של אליאב גלמן - ולא הורשע בגרימת רצח; המשפחה מערערת
מקומם: מחירי הצוללות זינקו ל-3 מיליארד יורו ובממשלה לא סיפרו לציבור
יומיים של דיונים חשובים באו''ם: המאבקים בטרור הפלסטיני ובהכחשת השואה
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות שגגות פרק ב' • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
משבר: פי שניים עסקים נסגרו בשנה החולפת לעומת עסקים חדשים שנפתחו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו