לאחר שהשב"כ חשף כי הצעירים היהודים שנעצרו בשבוע שעבר חשודים ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, עורכי דינם כינסו מסיבת עיתונאים בה תקפו את התנהלות החוקרים: "התיק מתפורר לשב"כ בידיים; מישהו צריך לעצור את אנשי שב"כ"

עורכי הדין של חמשת הנערים שנעצרו בחשד לרצח הפלסטינית עאישה ראבי בחודש אוקטובר תקפו בצהריים (ראשון) את שירות הביטחון הכללי בעקבות הסרת צו איסור הפרסום. "התיק מתפורר לשב"כ בין הידיים. הם יודעים שאין להם תיק וראיות אז הם מפרסמים הודעה", אמר עורך הדין עדי קידר המייצג כמה מהחשודים. שלושה מהחשודים נעצרו כבר לפני כמה שבועות. מעצרם של שניים מהם הוארך עד יום חמישי, ואילו השלישי עדיין נמצא בדיון. שני חשודים נוספים נעצרו בשבת.

"פגשתי אחד מתוך ארבעת החשודים שאנו מייצגים", סיפר קידר, "הילד מבוקר עד לילה אזוק לכיסא, נמצא בתנאים מחפירים ישן על הרצפה – אם זה לא עינויים, אני לא יודע מה כן. ראיתי ילד מותש, רצוץ ורעב". עוד הדגיש קידר כי "הנערים שאני פגשתי לא קשורים לאירוע הזה". לדבריו, "אירועים כאלה מתרחשים כל היום בשטחים, ולא זכור לי מצוד כל כך נרחב. שב"כ מהלך אימים על בית המשפט, ומנסה לצבור מחדש נקודות זכות על גבי קטינים".

"רק לפני יומיים, פרסום החשדות היה נחשב לפגיעה בביטחון המדינה. אז מה קרה? החברים בשב"כ מפחדים ממסיבת העיתונאים שלנו?", הוסיף עו"ד איתמר בן גביר. "רק בשבוע שעבר נפסלו הודאות שנלקחו בעקבות שימוש במדובבים. וגיליתי ששוב נעשה כאן שימוש במדובבים. זאת התנהגות שערורייתית של רפובליקת בננות".

"אנשי שב"כ ניצלו את הגעתו של אביו של אחד החשודים לחקירה, ואמרו לנער שאבא שלו נגדו. עד איזו רמה הגיעו במחלקה היהודית בשב"כ? הנחקרים עברו חקירות רצופות. גם בשבת קודש חיללו את השבת. ירקו על מרשי. אני חייב לומר שהדברים האלה מערערים את הדמוקרטיה במדינת ישראל. עוד הדגיש עורך הדין כי "מישהו צריך לעצור את אנשי השב"כ. אני מפנה אצבע לראש הממשלה – אנחנו זועקים ואומרים לך – פוגעים בזכויות ילדים, הגיע הזמן שאתה עצמך תדפוק על השולחן, תבקש הבהרות ותעצור את המצב הזה".

סנגור נוסף הפנה אצבע מאשימה כלפי השב"כ: "יש עדות שמנקה את החשודים, מישהו בשב"כ צריך לתת חשבון נפש. מנסים להפעיל מניפולציות, חקירות, איומים ובודקים לאן זה מוביל אותם. אם זה לא עובד אז עוברים הלאה ועוצרים חבורה אחרת של נערים. שב"כ בוחר לעצור, להתעלל ורק אז לדעת אם יש לו ראיות או לא".

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי הקטינים חשודים במעורבות בפיגוע זריקת אבנים ממנו נהרגה עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, במהלך נסיעה ברכבה ביום שישי בלילה בסמוך לישוב רחלים (12/10/18). על פי השב"כ, החשודים שלומדים בישיבת ״פרי הארץ״ ברחלים הסמוכה למקום האירוע, נעצרו בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

בהודעת השב"כ הודגש כי, "חקירות השב״כ נעשות על פי הוראות החוק והפסיקה, נתונות לפיקוח של הפרקליטות ככל הנדרש ושל בתי המשפט וכך גם ביחס לחקירה זו. העצורים בחקירות השב״כ מקבלים את מלוא הזכויות שלהם הם זכאים לפי החוק. הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין, משוללות כל יסוד ומטרתן להסיט את הדיון מהחשדות החמורים בגינם נעצרו לחקירה".