מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר באמצעות טיסן משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום. "חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה", נמסר

כלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים כי חיל האוויר הישראלי תקף מטרת טרור בחאן יונס שבדרום רצועת עזה, לא דווח על נפגעים. על פי חלק מהדיווחים מדובר בעמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס. על פי חלק מהדיווחים, התקיפה נמשכת גם בשעה זו.

בצה"ל אישרו את הפרטיים ומסרו כי מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר באמצעות טיסן משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום. "חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה", נמסר.

התקיפה הישראלית מגיעה כאמור בתגובה לטיסן חשוד המחובר לאשכול בלונים שנחת מוקדם יותר היום סמוך לשדה בעוטף לאחר ששוגר מהרצועה. כוחות של צה"ל וחבלני משטרה בדקו את הטיסן כדי לבחון אם הוא בעל יכולות צילום ובמהלך עבודתם הוא התפוצץ. באירוע לא היו נפגעים.

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר כי "תגובת צה"ל להפרחת מטען הנפץ הבוקר בשדות נגב הייתה הכרחית. חמאס מותח את החבל ו'בודק' את מדיניות ההכלה והאיפוק של ישראל. הפרחת מטעני הנפץ מרצועת עזה הן בגדר עליית מדרגה. אין הבדל בין מטעני נפץ מחוברים לבלונים לבין ירי טילים. אנחנו מצפים וסומכים על הממשלה ומערכת הביטחון שידעו להשיב את השקט לאזור".

בשבוע שעבר נחת בלון תבערה ביישוב בתחום המועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה ובסמוך לגן ילדים. לא היו נפגעים ולא נשקפה סכנה לאנשים באזור. "אני שב ומזכיר כי אין לגעת ואין להתקרב לבלונים חשודים ויש להזעיק את המשטרה ולהרחיק סקרנים", הבהיר ראש המועצה תמיר עידאן. זמן קצר לאחר מכן אותר בלון חשוד שני.

לפני כשבוע וחצי תקף מסוק קרב של צה"ל עמדה של חמאס בדרום הרצועה. זאת לאחר שזוהה שיגור משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל. הנפילה הייתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים או נזק.