שר האוצר משה כחלון אמר הערב כי ''הגיע הזמן שכולם יפנימו שאין סתירה בין מדיניות חברתית שבמרכזה האדם, צרכיו ותקוותיו, לבין כלכלה איתנה וחזקה המייצרת מכפיל כוח לחוסן הלאומי''. עוד הוסיף: ''במשמרת שלנו גם הכלכלה חזקה וגם האזרחים חזקים''

שר האוצר משה כחלון הודיע הערב (ראשון) כי בניגוד לדיווחים על חריגה מיעד הגירעון לתקציב המדינה לשנת 2018, משרד האוצר לא חרג באגורה מהיעד המקורי שיעמוד על שיעור של 2.9% מהתקציב. "החשב הכללי של המשרד, רוני חזקיהו, הודיע לי לפני שעה שמשרד האוצר עמד בדיוק ביעד שהקצבנו. לא סטינו באגורה", אמר כחלון.

"המשק הישראלי הוא משק חזק, אבל חשוב מזה, החברה הישראלית חזקה יותר היום מלפני ארבע שנים. יש כוחות חזקים מאוד שרוצים לעצור את המהפכה שאנחנו מובילים בכל תחומי החיים", אמר כחלון, "הגיע הזמן שכולם יפנימו: אין סתירה בין מדיניות חברתית שבמרכזה האדם, צרכיו ותקוותיו, לבין כלכלה איתנה וחזקה שמייצרת מכפיל כוח לחוסן הלאומי. כלכלת ישראל במצבה הטוב ביותר מאז ומעולם, נתוני האמת מוכיחים זאת. במשמרת שלנו גם הכלכלה חזקה וגם האזרחים חזקים. נמשיך במהפכה של כלכלת ישראל עבור כלל אזרחי ישראל".

כחלון ציין כי מעולם לא היה הדירוג הכלכלי של ישראל טוב ממצבה כיום, והשיב אש למבקריו, "הם טעו שהגדלת תקציבים חברתיים יפגעו באשראי של המדינה, גם פה הם טעו. לאורך כל התקופה האשימו אותנו במדיניות לא אחראית. עבורם, מי שלא מעלה מסים, הוא לא אחראי. מי שנותן כסף לנכים, מי שנותן כסף לקבלן, מי שנותן כסף לאנשים קשי יום, הוא לא אחראי. אנחנו אחראים. לא סטינו באגורה". עוד תקף את אלו שטענו כי העמידה ביעד הגירעון התקבלה כתוצאה מ"משחק במספרים", "חברים שלא יספרו לכם סיפורים, אין מושג כזה לשחק במספרים, זה שטויות, זה קשקוש. כל המספרים האלה מפוקחים על ידי חברות בינלאומיות".

"אחד הדברים הקשים בכלכלה, לפחות ממה שאני מכיר, זה לצמצם פערים. אנחנו צמצמנו פערים, שינינו סדרי עדיפויות. האשימו אותנו בבזבזנות, אנחנו לא בזבזנו, אנחנו השקענו. אנחנו השקענו בשכר מינימום, במס הכנסה שלילי, בעקבות זה הורדנו את האבטלה, אנחנו תיקנו הרבה מאוד אוכלוסיות שהוזנחו שנים, חיילי חובה של צה"ל. אנחנו לא בזבזנו, לבזבז זה מושג לא חיובי, אנחנו השקענו ואנחנו רואים את התוצאות". עוד טען כי משרד האוצר הצליח לצמצם את האי-שוויון, "החזרנו לאנשים את הכבוד שלהם, פעלנו בחמלה מול אוכלוסיות קשות יום".

הוא התייחס גם למאמץ לבלום את העלייה במחירי הדיור: "בשנים האחרונות, הפסקנו לספסר בקרקעות של מדינת ישראל, לכן אנחנו יכולים להגיע לאן שהגענו. מנהל התכנון נכנס לקצב עבודה מטורף, אם ב-2010 תכננו 24 אלף יחידות, השנה תכננו 150 אלף, תבינו את המספרים".