שוב זה קורה: וואטסאפ מפרסמת על הונאה חדשה-ישנה היכולה לגרום נזק בלתי הפיך למכשיר הפלאפון שלכם ולגנוב את כל המידע האישי שנמצא שם. לטענת החברה, מדובר בנוזקה שמסתובבת מעל שנתיים ברשת • כך תהיו מוגנים מפני נוזקות בלתי רצויות

שוב זה קורה: וואטסאפ מפרסמת על הונאה חדשה-ישנה היכולה לגרום נזק בלתי הפיך למכשיר הפלאפון שלכם ולגנוב את כל המידע האישי שנמצא שם.

מדובר למעשה בהודעה שנראית כהודעה תמימה, בה יש קישור להורדת אפליקציה בשם "וואטסאפ גולד", סוג של אפליקציית-על שבה ניתן לשלוח תמונות ללא הגבלה בפעם אחת, אפשר למחוק את ההודעות מתי שרוצים, ויש בה פיצ'רים מיוחדים אשר לא קיימים בוואטסאפ הרגיל.
ביזנעס שימושי
נשמע מפתה במיוחד, אך למעשה אין אפליקציה כזו, וואטסאפ יש רק אחת, ואפליקציה בשם "וואטסאפ גולד" אינה קיימת. בעבר התרמית קרתה עם אפליקציית סרק בשם "וואטסאפ פלוס" שגם עליה נטען כי יכולותיה רבות משל וואטסאפ הרגילה, אך למעשה האפליקציה עצמה כלל לא הייתה קיימת והובילה לאתר בלתי מזוהה שהוריד נוזקה (וירוס) למכשיר הפלאפון, נוזקה שאפשרה לפצחנים לשלוט על הפלאפון ועל כל המידע שבו.

הפעם הזו, בתרמית יש שלב נוסף, כאשר חלק נכבד מהתרמית מגיע בתור הודעת אזהרה לכאורה, שמנסה "לשמור" על הגולש ועל מכשיר הפלאפון שלו ועל הדרך גורמת לו להיכנס לאתרים שמקבלים שליטה על המכשיר, כולל מידע אישי, פרטי אשראי וסיסמאות.

וואטסאפ מנסה להילחם בתרמיות הרשת, בשל כך היא מסירה לאחרונה חשבונות וואטסאפ רבים הנחשדים שפעילותם אינה חוקית.

בנוסף, לוואטסאפ יש יכולת לחסום קישורים שונים הנשלחים בקבוצות. כך למשל, היא חסמה תקופה מסויימת קישורים של 'טלגרם' המתחרה שנשלחו בוואטסאפ, אך מדובר בכלי חריג שאינו בשימוש בדרך כלל.

ההודעה הרשמית של וואטסאפ מתנערת מכל קשר לאפליקציה הזדונית שאינה קיימת, וכך הם אומרים: "אין לנו שום קשר לוואטסאפ גולד. יש רק אפליקציה רשמית אחת של וואטסאפ. במידה וקיבלתם הודעה עם קישור להורדה- מחקו אותה באופן מיידי".

מקור: http://bizzness.net/