ההצהרה תימסר בשעה 20:00. מתחזקת ההערכה כי ההצהרה תעסוק במצבו המשפטי, ולפי פרסום בחברת החדשות נתניהו דן בימים האחרונים בהגשת בג"ץ נגד היועמ"ש, על רקע סתירות שנחשפו בין העדויות שהוגשו נגדו ופגמים בראיות שנאספו

דוברו של ראש הממשלה הודיע בדקות האחרונות כי "ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ימסור הערב בשעה 20:00 הצהרה דרמטית לתקשורת במעון ראש הממשלה בירושלים". נתניהו עצמו כתב ברשתות החברתיות כי "בשעה 20:00 אמסור הודעה מיוחדת לכלי התקשורת".

נתניהו ימסור את ההצרה למצלמות של מערך הדוברות ויועברו בשידור חי לכלי התקשורת ולא באמצעות נוכחות של עיתונאים במקום. בלשכת ראש הממשלה ובליכוד הבהירו כי לא יגיבו להודעות ולא ימסרו פרטים עד למועד ההצהרה. גם גורמים בכירים בליכוד אומרים כי הם אינם יודעים מה נושא ההצהרה.

ההערכה היא שמדובר בהצרה בנושא פוליטי על בסיס כך שבהודעה שנמסרה מטעמו של נתניהו ציון כי מדובר בהצהרה של ראש הממשלה ו"יו"ר הליכוד". בדרך כלל, כשיוצאות הודעות מטעם לשכת ראש הממשלה שעוסקות בנושאים ביטחוניים או מדיניים מצוין כי נתניהו הוא גם שר הביטחון ושר החוץ.

גם העובדה שההודעה לא הועברה על ידי מערך הדוברות של לשכת ראש הממשלה, אלא על ידי דוברו האישי של נתניהו ושל מפלגת הליכוד מחזקת את ההערכה כי מדובר בנושא פוליטי.

עם זאת, טרם ברור האם מדובר בהצהרה הנוגעת למצבו האישי של נתניהו בנוגע לחקירות ולהחלטה הצפויה של היועץ המשפטי לממשלה, או לגבי מערכת הבחירות, כמו חבירה בין מפלגות בימין או עניין פוליטי אחר. לדברי הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל צפויה הערב "דרמה".

למרות הערפל הכבד בנושא, מתחזקת ההערכה כי ההצהרה תעסוק בנושא החקירות. על פי עיתון 'הארץ' שציטט מקורבים לראש הממשלה, ההצהרה תכלול מידע חדש בנוגע לחקירות נגדו. תוכן ההצהרה שמתכוון נתניהו למסור ידוע רק למעטים ובהם עורכי דינו. ב'החדשות' דווח כי ראש הממשלה צפוי נתניהו לכנס את עורכי דינו לפני ההצהרה.