היום תקבע ועדת החוקה של הליכוד את סדר השריונים לפריימריז הקרובים. נתניהו מבקש להקצות עשרה מקומות למחוזות השונים באופן מפוצל. "רבים חוששים שיישארו בחוץ ולוחצים על נתניהו להגדיל את המקומות ברשימה הארצית על חשבון המחוזות"

מרכז הליכוד יכונס הערב (שלישי) בתל אביב לדיון, שצפוי להיות סוער במיוחד, בשינויים שראש הממשלה ויו”ר התנועה בנימין נתניהו מבקש להכניס בשיבוצים ברשימה. עד כה, היו משוריינים עשרת המקומות המיועדים למחוזות השונים – ברצף, אחד אחר השני (16 ומעלה). כעת מבקש נתניהו להקצות עשרה מקומות למחוזות באופן מפוצל, כך שחלקם יידחקו לתחתית הרשימה.

על פי הסיכומים, מתברר כי התחדש מתחת לפני השטח, הקרב הפוליטי בין נתניהו לבין השר לשעבר גדעון סער, על אף שהאחרון דווקא
ניסה להנמיך להבות עם ההודעה על הקדמת הבחירות. גורמים בליכוד טוענים כי באמצעות הסיכומים מנסה נתניהו לדחוק את אנשיו של סער המתמודדים במחוזות השונים, אל תחתית הרשימה.

עוד דווח כי לראשונה ישוריין מקום עבור מתמודד חרדי – אמנם במקום ה-43, אך העניין נתון לשינוי. נציג הלא יהודים, השר איוב קרא נדחק למקום ה-28 . המקום המיועד לעולים (30) משוריין חבר הכנסת אברהם נגוסה.

ב'מעריב' דווח כי חברי מרכז רבים חוששים כי נתניהו מבקש לדחוק את מיקומם ברשימת הליכוד לכנסת ההבא. אתמול הפיצו חברי מרכז מסמך, שלטענתם עמד לעלות לאישור בוועדת החוקה, שלפיו נציגי המחוזות ברשימת הליכוד לכנסת הבאה ייבחרו רק מהמקום ה־20 במקום מהמקום ה־16 בכנסת הנוכחית. זאת כדי לפנות מקום לשרים ולח”כים מכהנים, החוששים כי לא ייבחרו שוב.

כיום המקומות 2 עד 16 מוקצים למועמדים המתמודדים ברשימה הארצית, הכוללת את כל השרים והח”כים המכהנים כיום. רק לאחר מכן משובצים נציגי המחוזות השונים במפלגה. “בבחירות הקרובות צפוי טבח פוליטי. כל מי שנבחר בפעם הקודמת במחוזות חייב להתמודד ברשימה הארצית. רבים חוששים שיישארו בחוץ ולוחצים על נתניהו להגדיל את המקומות ברשימה הארצית על חשבון המחוזות. לא נסכים לכך. בלי חברי מרכז אין ליכוד”, הסביר אחד מחברי המרכז.

כדי לנסות למנוע את אישור השיבוצים החדשים עתרו מספר חברי מרכז, בהם אלי נגר ועו”ד אביעד ויסולי, לבית הדין של הליכוד, כדי לדחות את ישיבת המרכז. ויסולי טען בעתירתו כי עד אתמול לא פורסם תקנון הבחירות הקובע את מיקום רשימת המועמדים לכנסת כגון הרשימה הארצית, המחוזות, המקומות המיועדים לנשים ומיקום המגזרים.

לבסוף הוחלט במנהלת הליכוד כי מרכז הליכוד ישמע הערב את עמדות חברי המרכז, אחרי שיו”ר המרכז השר חיים כץ יציג את הצעת ראש הממשלה. עם זאת, לא יתקיימו הצבעות. ההכרעה בנושא נדחתה לכינוס נוסף של המרכז שיתקיים בשבוע הבא.