ועדת חוקה של הליכוד אישרה היום את הצעת ראש הממשלה ויו"ר המפלגה, לפיה יוכל לשריין מועמד במקום ה-21 ברשימת המפלגה לכנסת, ולהביא הצעה נוספת לשריון במידת הצורך לפני הבחירות. ההצעה תובא לאישור מרכז הליכוד הערב

ועדת החוקה של הליכוד אישרה היום (שלישי) את הצעת ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו לשריון עבורו ברשימת המפלגה. הוועדה החליטה להעניק לראש הממשלה אפשרות לשריין אדם מטעמו במקום ה-21, שנחשב מקום ריאלי, אם כי נמוך יחסית, וכן לאפשר שיריון נוסף שיאושר במידת הצורך לפני הבחירות המקדימות למפלגה שצפויות להיערך ב-5 בפברואר.

סעיף משמעותי נוסף שאושר פוגע בנציג המגזר הדרוזי המכהן כיום, השר איוב קרא, אבל שומר על נציג אחר ח"כ אברהם נגוסה נציג העדה האתיופית. במקרה של קרא הוחלט כי משבצת המגזר הלא-יהודי שבה קרא יכול היה להתמודד עד כה ללא הגבלה, תשוריין כעת לנציג לא-יהודי חדש בלבד. ולא תאפשר לנציג שכבר כיהן בכנסת להתמודד עליה. במשבצת העולים של נגוסה לעומת זאת, לא נעשתה הגבלה כזאת ונקבע כי נגוסה שמכהן כהונה ראשונה בכנסת, יוכל להתמודד על המשבצת המשוריינת שוב.

נציגי המחוזות לעומת זאת נדחקו הפעם ברשימה לטובת חברי כנסת מכהנים. בבחירות הקודמות שוריינו נציגי המחוזות בליכוד החל מהמקום ה-16 ואילו הפעם יחל השריון ממקום 19. רשימת הליכוד לכנסת אושרה בועדת חוקה לאחר דיונים והסכמות שהושגו ותאושר בימים הקרובים על ידי חברי מרכז המפלגה. הרשימה שאמורה לאפשר מרחב סביר להיבחר לח"כים מכהנים, כוללת במקומות ריאליים שריונים גם לפנים חדשות.

בתוך כך, היום הכריז האלוף במיל' עוזי דיין כי יתמודד בבחירות המקדימות של המפלגה כנציג מישור החוף. מתמודדים נוספים בפריימריז ינסו להבטיח לעצמם מקום ריאלי ברשימה. אחד מהם הוא האלוף במיל' יואב גלנט, שמקווה למצב את עצמו כביטחוניסט של המפלגה. כמו כן, השר לשעבר גדעון סער הודיע לפני שבועיים כי יתמודד בבחירות המקדימות. ח"כ גילה גמליאל תנסה לאגף את שרת התרבות מירי רגב ולהתברג בתפקיד האישה הראשונה ברשימה.