צילום אילוסטרציה: פלאש 90

באיזה תחום הכי משתלם לכם לעבוד? נתוני הלמ"ס נחשפים

נתוני הלמ"ס לסוף שנת 2018 שנחשפו היום מלמדים על עליה של ארבעה אחוזים בשכר הממוצע במשק. סיבה למסיבה? לא בטוח. עוד בנתונים: העבודות המתגמלות ביותר, הענפים שסובלים מעודף היצע או ביקוש ועוד • המספרים וההסברים - בפנים

מאת: יוני קדם

נתוני הלמ"ס לסוף שנת 2018 נחשפים, מהם עולה כי השכר הממוצע במשק לשכיר עומד על 10,303 ש"ח. מדובר בעליה של ארבעה אחוזים מהפעם הקודמת. למעשה, השכר של כשני שליש מהשכירים עומד על פחות מהממוצע, והסיבה לממוצע הגבוה הוא שכר הבכירים שגורר את איתו את הגרף כלפי מעלה.
ביזנעס שימושי
בשנה האחרונה נרשם גידול במספר השכירים, כאשר מספר השכירים עלה באחוז אחד בחישוב שנתי. זאת, בהמשך לעליה הקודמת שעמדה על מעט פחות מאחוז. אחד הענפים המתפתחים ביותר הוא ענף החינוך, שם נרשמה עליה של 3%, זאת בהמשך לעליה של 4% בחודשים אוגוסט-אוקטובר.

כאשר מפלחים את התוצאות לפי המגזרים, עולה כי החברות הלא פיננסיות היו המעסיקות הגדולות ביותר, עם 2.355 מיליון משרות, שמהוות כמעט שני שלישים מכלל המשרות של השכירים במשק. השכר הממוצא בחברות אלו עומד על 11,081 ש"ח.

לעומתן, החברות הפיננסיות, שעובדיהם מהווים קצת פחות משלושה אחוזים מכלל השכירים, מקבלים את ממוצע השכר הגבוה ביותר מכלל המגזרים.

במגזר הממשלתי עומד סך העובדים על 18.5% מכלל המשרות במשק. השכירים במגזר הממשלתי קיבלו בממוצע כ-10,238 שקל, מדובר בירידה של מעל 500 ש"ח בהשוואה לנתוני השנה שעברה.

השכירים במשרדי הממשלה הרוויחו שכר ממוצע של מעל 13,000 ש"ח. גם כאן מדובר בירידה של כ-500 ש"ח בהשוואה לנתוני השנה שעברה. גם שכרם של עובדי הרשויות המקומיות ירד בסכום דומה, בהשוואה לנתוני השכר של השנה שעברה.

בתחום ההייטק נרשמה ירידה של מעל 5% בשכרם של עובדי הענף. זאת, למרות שבחישוב כולל השכר עלה במעט בהתחשב בנתוני השנה שעברה. השכר הממוצע להייטקיסטים עומד כיום על 22,607 שקל.

וכעת לנושא החשוב ביותר: איזו עבודה כדאי לחפש ואיזו לא? מנתוני הלמ"ס עולה כי העבודות בהן מספר המשרות הפנויות עולה על מספר המבקשים (יחס בין היצע לביקוש נמוך מ-1) הן: מפתחי תכנה, נציגי מכירות בטלפון, בוני בתים למגורים, מניחי לבנים ובעלי משלח יד דומה, סתתים, חותכים, מנסרים ומגלפים באבן, יוצקי בטון, עובדי גימור בתחום בנייה, רצפים ועובדי מתכות ומכונות ובעלי נהגי משאיות כבדות ואוטובוסים.

המשרות אותן לא כדאי לחפש, כיוון שיש שם פער שלילי בין ההיצע לביקוש (יותר מדי מבקשים על מעט מאוד משרות) הן: מנהלים אדמיניסטרטיביים ומנהלי מכירות, שיווק ופיתוח, מנהלים בתחומי התעשייה, הכרייה, הבנייה וההפצה, בעלי משלחי יד נלווה בתחומי הפיננסים והמתמטיקה, מזכירות מנהליות ומזכירות בתחומים ייעודיים ובקרב עובדי ספורט וכושר.

מקור: http://bizzness.net/

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *