צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל חושף: סיכלנו הברחת עשרות אלפי רקטות לעזה

הרמטכ"ל היוצא נפגש היום עם ראשי הרשויות בעוטף עזה לשיחת פרידה, במהלכה התייחס לבניית המכשול התת קרקעי והעברת הכסף הקטארי לעזה • וגם: הביקורת על ליברמן והסיכויים למערכה נוספת בעזה כבר בשבועות הקרובים

המתיחות בדרום: הרמטכ"ל היוצא, רא"ל גדי איזנקוט, נועד היום לשיחת פרידה עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. במהלך הפגישה העריך אייזנקוט כי הסיכויים למערכה נוספת באזור כבר בשבועות הקרובים – בינוניים.

ע"פ דיווח בחדשות 10, הרמטכ"ל הביע תקווה שהשקט יישמר עד לפחות עד סוף השנה האזרחית הנוכחית (2019), כך שבניית המכשול התת קרקעי נגד מנהרות באזור – תושלם.

אייזנקוט הגדיר את המצב האזרחי ברצועת עזה "קשה", אך הדגיש שאין שם רע. על העברת הכסף הקטארי אמר אייזנקוט כי הוא נחוץ כדי לאזן את המתיחות.

הרמטכ"ל היוצא ביקר את שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, שבחר להתפטר מיד בסיום סבב האש האחרון. אייזנקוט ציין שחמאס מפרש את ההתפטרות הזאת כהישג שלו, והוסיף: "אני מבין את התסכול, אבל צריך לזכור מה קרה לפני ולקחת בחשבון שיש עוד חזיתות להתמודד איתן".

בחברת החדשות דווח כי הרמטכ"ל חשף בפגישה שישראל הצליחה לסכל בשנים האחרונות ההעברה של עשרות אלפי רקטות – חלקן מתקדמות – לעזה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *