יו"ר 'יש עתיד' נשא הערב את נאום הפתיחה של מערכת הבחירות בכנס פתיחת הקמפיין מפלגתו ותקף בחריפות את נתניהו, תוך שהוא מפזר הבטחות ליום שבו הוא "יכהן כראש ממשלה". והיתה גם ההסתה הקבועה נגד המפלגות החרדיות

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד נשא הערב את נאום הפתיחה של מערכת הבחירות בכנס פתיחת הקמפיין של מפלגת יש עתיד. בדבריו תקף לפיד בחריפות את נתניהו ואמר: "אתמול קיבלנו הוכחה סופית למה חשוד בעבירות פליליות חמורות לא יכול להיות ראש ממשלה. זו לא היתה הודעה דרמטית, זו היתה הודעה היסטרית, נתניהו קורס תחת הלחץ"

לדבריו, "מדינה עם אתגרים מורכבים לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה עם עצבים רופפים. השתלח בשלטון החוק בשידור חי כאחרון העבריינים. לא ניתן לו לגרור את המדינה איתו ביחד בדרך למטה".

לפיד הביע ביטחון בהצלחת מפלגתו: "אנחנו פה בשביל לנצח. יותר מדי מונח על הכף. אנחנו ננצח, כי רוב אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שכל מה שמעניין אותו זה כתבי האישום שלו. הם אנשים ישרים. הם מבינים שזה מסוכן שהוא מנסה לפרק את שלטון החוק. זה מסוכן שהוא תוקף את היועץ המשפטי שהוא בעצמו מינה, את פרקליט המדינה שהוא בעצמו מינה, את המפכ"ל שהוא בעצמו מינה, את עדי המדינה שהיו האנשים הכי קרובים אליו, את המשטרה, בתי המשפט, אפילו את מפקדי צה"ל. תקף גם אותי. אני גאה להיות חלק מהרשימה הזו. גאה!".

"צריך להגיד לנתניהו גם תודה על העבר. עשה גם דברים טובים. אבל אחרי אתמול ברור שאי אפשר להמשיך ככה. הוא כבר לא יטפל בשום דבר שנוגע לחיים האמיתיים של אנשים אמיתיים. זה לא מעניין אותו. אותנו כן. אותנו זה כל מה שמעניין".

הוא הבטיח: "אני יכול להכנס מחר בבוקר למשרד רה״מ ולהתחיל לעבוד. להוריד את הפקקים. לקצר את התורים במיון. להחזיר את ההרתעה מול החמאס בעזה. ללכת לועידה איזורית ולהתחיל את ההיפרדות מהפלשתינים. לשים סוף לכפיה החרדית. נבטל את חוק המרכולים, נחזיר את חוק הגיוס, נחזיר את לימודי המתמטיקה והאנגלית".

לפיד לא וויתר על ההשתלחות הקבועה בחרדים ובמפלגות החרדיות, וטען: "סגן השר ליצמן יודע שמערכת הבריאות צריכה עוד ארבעה מיליארד וחצי שקלים, אבל ח"כ ליצמן מעדיף לקחת את התקציב הזה לכספים קואליציונים".

הוא הדגיש שלא מדובר בהסתה נגד החרדים, אבל בפועל המשיך לתקוף את המפלגות החרדיות על – כביכול – העדפת האינטרסים הצרים שלהן על פני האינטרסים של המדינה.