ההסתדרות הודיעה כי החל מיום ראשון הקרוב יינקטו צעדים ארגוניים בבית החולים החרדי 'מעייני הישועה' בבני ברק. זאת, על רקע מבוי סתום במשא ומתן עם הנהלת בית החולים. הסכסוך נוגע לכ-600 עובדי בית החולים במגוון תפקידיהם

מאת: יוני קדם
ההסתדרות הודיעה כי החל מיום ראשון הקרוב (ז' בשבט, 13.1) יינקטו צעדים ארגוניים בבית החולים החרדי 'מעייני הישועה' בבני ברק. זאת, על רקע מבוי סתום במשא ומתן עם הנהלת בית החולים. הסכסוך נוגע לכ-600 עובדי בית החולים במגוון תפקידיהם.
ביזנעס שימושי
הסיבה לשביתה המתוכננת, כך על פי הודעת ההסתדרות, היא חוסר בתנאים בסיסיים עבור ציבור העובדים בבית החולים, שמנסה לקבל את זכויותיו החוקיות אך לא זוכה להם – למרות שבחודשים האחרונים מתקיים משא ומתן בין נציגי העובדים לבין ההנהלה.

לטענת העובדים, בכל פעם סירבה ההנהלה מחדש להציע הצעות רלוונטיות שישפרו את תנאי העובדים, מה שלא הותיר ברירה אלא להכריז על הצעדים שיינקטו מיום ראשון הבא.

על פי הודעת ההסתדרות, החל מיום ראשון יעבדו כל העובדים במתכונת שבת בלבד, אך הם לא מתכוונים לעצור בכך, ובמידה וההנהלה לא תחזור לשולחן הדיונים, הם מתכוונים להחריף את הצעדים. למרות זאת, מבטיחים העובדים לא להגיע למצב בו הם יסכנו חיי אדם.

כמו כן, הודיעה ההסתדרות כי תפעיל וועדת חריגים על מנת לתת שירות ככל הניתן במידת הצורך.

"צר לנו שהגענו לצעדים חריפים אלו, אך אלו יכלו להימנע לו הייתה הנהלת בית החולים מתעשתת ונכונה לתגמל את העובדים בשכר מכבד", אומר סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות רפי מסט.

לדברי חבר ועד הפעולה של עובדי המנהל, המשק והפארא-רפואיים, אהוד בר-תור, צרת העובדים "היא צרת כלל האוכלוסיה החרדית, ואנחנו מקווים כי הדרך הקשה שלנו תסלול את הדרך לכלל השכירים החרדים ונגיע לשינוי משמעותי ולתנאים מכבדים יותר".

א', עובדת בחדר ניתוח בבית החולים, טענה היום, כי היא עובדת במרכז הרפואי 20 שנה ועדיין עובדת על משכורת מינימום ומגדלת את ילדיה בדוחק. "ההנהלה חיה ברווח גדול, ואילו אני נאבקת בכל חודש כדי שהילדים שלי ילמדו בישיבות הכי טובות", זעמה.

עם פרסום דבר השביתה המתוכננת, מסרה אודליה מעודה, רכזת הסקטור החרדי בהסתדרות, כי היא מצפה ממעסיק חרדי "להתנהלות מוסרית ברוח ערכי היהדות. ההסתדרות עומדת מאחורי עובדי מעייני הישועה ולא תאפשר את המשך הפגיעה בהם ובמשפחותיהם".

בנוסף לכך, בהסתדרות שלחו מכתב התראה מהלשכה המשפטית לאג"מ בהסתדרות. המכתב מיועד למנהל בית החולים שלמה רוטשילד ובו מבקשים ממנו לחדול מההתנהלות הקיימת של בית החולים כלפי העובדים. זאת, לאור דיווחים על קשיים מצד ההנהלה שלא מאפשרת לעובדים לקבל את זכויותיהם.

מבית החולים מעייני הישועה נמסר: "מבחינת הנהלת בית החולים אין כל שינוי בפעילות השוטפת של כלל המחלקות. בית החולים ימשיך להעניק שירות מלא לכל המטופלים. ההנהלה תמשיך בהליכי הידברות עם רצון טוב מול כל הגורמים".
מקור: http://bizzness.net/