אחרי החשיפה 'הדרמטית' של ראש הממשלה על כך שביקש להתעמת עם עדי המדינה בתיקים בהם נחקר, הערב מתפרסם כי נתניהו ביקש עימות, אך רצה קודם להתייעץ עם עורכי דינו • על פי הפרסום החוקרים הסכימו לעימות, אך נתניהו לא חזר עם תשובה

אחרי שכינס בביום שני מסיבת עיתונאים וכינה אותה כ'דרמטית' ובו חשף כי ביקש ללכת לעימות עם עדני המדינה בתיקו אך סורב, הערב מתפרסם כי נתניהו אכן דרש זאת, אך ביקש להתייעץ עם עורכי דינו ומאז לא חזר עם תשובה, כך פורסם הערב ב'חברת החדשות'.

על פי הפרסום, כאשר ראש הממשלה ביקש בפעם הראשונה עימות עם עדי המדינה הוא אמר לחוקריו שרוצה מאוד עימות, אך קודם לכן חייב לבדוק עם עורכי הדין שלו, כשאמר כי "אני לא יודע אם ירצו". בפעם השנייה שביקש, אמר כי רוצה להיוועץ שוב בעורכי דינו, כשהחוקרים מצידם אמרו כי אם הוא ירצה לקיים עימות כזה הם יאפשרו זאת.

מאז בקשתו של נתניהו בפעם השנייה לעימות, כך על פי הפרסום, הוא לא חזר אל החוקרים עם תשובה בעניין ובשל כך לא התקיים עימות.

"מאז החקירה האחרונה לפני כחצי שנה לא שמענו ממנו כלום, לא ממנו ולא מעורכי דינו בעניין הזה, כשהוא או הם רצו לדבר איתנו או להעיר משהו כמו בעניין ניצב ריטמן הם ידעו למצוא אותנו".

לטענת אותו גורם, "הבנו בדיוק ההיפך, שהוא לא רוצה עימות כי הוא לא חזר אלינו. לומר עכשיו כשהחקירה הסתיימה שהוא רוצה עימות זה רק ניסיון שלו לעצור את ההחלטה שהוא מבין שצפויה להתקבל בקרוב מאוד", אמר גורם המעורב בחקירה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפרסום זה וכתב: "עוד הדלפות מגמתיות ופייק ניוז בחדשות 2. פעמיים דרשתי עימות עם עדי המדינה. עכשיו המשטרה מנסה לגלגל אליי את האחריות למחדל הזה ולניסיון שלהם להסתיר את האמת. מספיק עם התירוצים. אני חוזר גם הערב על דרישתי לעימות. מגיע לציבור לדעת את האמת!".

כזכור, במסיבת העיתונאים ה'דרמטית' שערך נתניהו ביום שני הוא חשף, כי "במהלך החקירות נגדי דרשתי עימות עם עדי המדינה. רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת".

לטענת נתניהו: "דרשתי עימות פעם אחת – וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה – וסורבתי בשנית. מדוע סירבו לאפשר לי את העימות הזה, שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד. לי אין מה להסתיר. ולכן הערב אני חוזר על הדרישה הזאת לעימות עם עדי מדינה. מצידי שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, ידע את כל האמת".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי "אני בטוח בצדקתי. יותר מזה, אני מבקש להתעמת עם כל עד שמסר דברים שלא תואמים את העמדה שלי. גם לראש הממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים, כי אני יודע את האמת ואני בטוח באמת, ב-4000%. אבל איך אפשר להגיע לחקר האמת כשמצד אחד לא נותנים לי להתעמת עם העדים נגדי, ומצד שני לא מזמינים עדים מרכזיים שמחזיקים במידע שמפריך את הטענות נגדי".

במהלך דבריו אמר ראש הממשלה כי אם היה מקדם את אג'נדת השמאל החקירות נגדו היו נסגרות: "אתם יודעים שהייתי יכול להפסיק את מסע הצייד הנורא נגדי ונגד משפחתי – אילו רק הייתי מציע התנתקות חדשה: לסגת מקווי 67', לחלק את ירושלים ולהפקיר את ביטחון ישראל. אבל אני לעולם לא אעשה דבר כזה. אני אמשיך להיאבק למען הביטחון שלנו. אני אמשיך בעשייה האדירה שהופכת את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה".

בדבריו הדגיש ואמר נתניהו, כי "אני טוען שלהזמין אותי לשימוע לפני הבחירות בלי שאוכל להשיב לשימוע עד הבחירות, הוא חסר צדק, כפי שמשפטנים רבים חושבים. זאת לא התקפה על שלטון החוק זאת טענה לגיטימית".