המגעים לריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי אכן קיימת הצעה כזו והיא נשקלת באופן חיובי, אך הדגיש כי הדבר תלוי בהחלטות מועצות גדולי התורה וכי המהלך צריך לכלול את כלל הפלגים החרדים

המגעים לריצה משותפת של כל המפלגות החרדיות: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מתייחס לראשונה לנושא ומאשר: קיימת הצעה כזאת ואנחנו תומכים בה.

בראיון לגל"צ אמר ליצמן: "אנחנו בעד מהלך אחדות חרדית כללית. קיבלנו הצעה כזו ואנחנו שוקלים בחיוב". ליצמן הדגיש כי מהלך כזה חיב לכלול את כלל המפלגות החרדיות (לרבות "הפלג הירושלמי" ו'יחד' של אלי ישי). "בכל מקרה מועצות גדולי התורה יתכנסו ויכריעו במידה והמגעים יבשילו".

לדברי ליצמן, טראומת הפילוגים בבחירות לרשויות המקומיות מהווה גורם מכריע בחתירה לאחדות. "נחליט בהמשך לגבי הפרטים ולא נעשה מו"מ בתקשורת", כך ליצמן.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי קבוצת רבנים שקיבלה את ברכתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, מקדמים את המגעים לריצה משותפת בפתק אחד, של ש"ס, דגל התורה ואגודת ישראל. ישנה אפשרות שבמסגרת האיחוד יתווספו אף פלגים נוספים כגון הפלג הירושלמי, ואלי ישי.

ח"כ ישראל אייכלר הגיב בראיון ב'קול ברמה' לדיווח ואמר: "אני לא יודע על מהלך ריצה משותפת של שלושת הסיעות החרדיות. אם אכן ישנו מהלך כזה אני תומך בו. אין שום סיבה שלא יהיה גוש אחד חרדי".