דיווח: היועמ"ש הורה למשטרה לבצע השלמות חקירה בתיק 4000

היועץ המשפטי הורה למשטרה לפתוח בסדרת השלמות חקירה בתיק בזק, בו חשוד ראש הממשלה בעבירות שוחד. שורה של עדים חדשים נקראו להעיד במשטרה. גורמים המעורבים בחקירה מעריכים: ההשלמות לא ישפיעו על מועד פרסום ההחלטה

היועץ המשפטי לממשלה הורה למשטרה במהלך הימים האחרונים לפתוח בסדרת השלמות חקירה בתיק 4000, תיק בזק, שבו חשוד ראש הממשלה נתניהו בעבירות שוחד, כך דווח הערב ב'החדשות' על ידי הפרשן עמית סגל. "הדיונים הקדחתניים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה נמשכים, אבל מסקנה אחת כבר יש שם: המשטרה נדרשת לחזור לעבודה".

על פי הדיווח, השלמות החקירה כללו שעות של גביית עדויות מעדים שעבדו או עובדים באתר 'וואלה', חלקם הגיעו בפעם הראשונה לתת עדויות. בין העדים ניתן למצוא את ראש אגף החדשות ועובדים זוטרים יותר.

לפי גורמים המעורבים בחקירה מדובר בהשלמות טכניות שלא צפויות, לפי שעה, לגרום לעיכובים משמעותיים בפרסום ההחלטה שעל פי הפרסומים אמורה להתקבל כבר בחודש הבא. גורם משפטי אמר ל'חדשות 10' כי העדויות לא יעכבו את תיק החקירה, שכן הן לא משנות את כיוון החקירה אלא מחזקות אותו.

 

 

ב'חדשות 10' דווח כי השלמות החקירה נדרשו בהמשך לעדויות חדשות שנחשפו בתחקיר שערך הערוץ שראיין עובדים באתר שהעידו על הוראות לשינוי תכנית באתר. החוקרים לא הכירו אות העדויות בתחקיר אולם הדברים שעלו בהן, תאמו לרשת ולשיטה שהחוקרים איתרו בחקירות התיק. היועץ המשפטי לממשלה ובכירי אגף החקירות זיהו עדויות מעניינות שחשבו שצריכות להופיע בתיק החקירה. לכן, כמה גורמים, שחלקם לא זומנו לחקירה לפני כן, התבקשו להגיע ללהב 433 ולמסור עדות.

גורם במערכת המשפט תקף היום בחריפות את תוכנית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאסטרטגיה מול היועץ המשפטי לממשלה כפי שהתפרסמה ב'ישראל היום'. "אם הדבר נכון", אמר אחד מהם, "זה דבר חמור, אבל לא מפתיע, אם מסתכלים על ההתנהלות האחרונה. הכוונה היא לגרור את הפרקליטות לעניינים פוליטיים ולכן אין כוונה להתייחס לדברים".

אותו גורם הוסיף כי כל תגובה תשרת את נתניהו ותגרור את המערכת המשפטית בדיוק לכיוון שהוא מעוניין בו ולכן "אין בדעתנו להיות חלק ממשחק הפינג פונג הזה. הוא רוצה לגרור אותנו למשפט ציבורי", בעוד מערכת המשפט מעוניינת לקיים את ההליכים על פי הספר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *