חודשיים לאחר ההיתקלות בחאן יונס במהלכה נהרג סא"ל מ', חמאס ערך הצהרה שבה הציג מידע חדש: לטענתו הכוח פעל בכיסוי של ארגון צדקה ופעל בזהויות בדויות. "יש בידינו אוצר של מידע שיספק לנו יתרון ברוב המוחות". צפו בסרטון חלקי שהותר לפרסום

ההתקלות בעומק הרצועה: דובר הזרוע הצבאית של חמאס, פרסם היום (מוצאי שבת) את ממצאי התחקיר הסופי של התקרית בחאן יונס בחודש נובמבר האחרון, שבה נפל סא"ל מ' וקצין נוסף נפצע קשה. במהלך מסיבת העיתונאים לא פורסמו פרטים חדשים, אולם בארגון הציגו לראשונה סרטון שנטען כי הוא תיעוד האירוע, שבו נראים לכאורה הלוחמים וציודם.

הזרוע הצבאית של חמאס גדודי עז א-דין אל-קסאם איימה כי "על הכיבוש ומערכת הביטחון שלו להיות מודאגים, שכן 'האוצר המודיעיני' שהשגנו נותן לנו יתרון אסטרטגי". במסיבת העיתונאים טען הארגון כי מטרת פעולת צה"ל בחאן יונס בחודש נובמבר הייתה התקנת רשת ריגול וחשף כי השיג שליטה על "ציוד טכני שחושף סודות רבים של האויב". חמאס הודיע כי לאור הממצאים החליט להגיב בתקיפות.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שאותו פרסם החמאס נראה הכוח של סא"ל מ' נוסע ברצועת עזה במשאית קלה ובמכונית פולקסווגן טרנספורטר ישנה. שתי המכוניות תועדו כשנסעו זו אחר זו באזורים עירוניים צפופים ברצועה. כמו כן הציג חמאס אמצעים שונים שהיו עם הכוח ונחשפו, בהם מקדחים ומסורים חשמליים וכן אקדחים עם משתיקי קול. צפו בתיעוד חלקי שהותר לפרסום על ידי הצנזורה

לדבריהם, כוח שמנה 15 אנשים השתמש בשני כלי רכב עם מסמכים מזויפים, וזייף חברות בארגון צדקה. עוד אמרו בזרוע הצבאית של חמאס כי לאחר שנחשף הכוח, צה"ל לא הצליח להשמיד את הציוד שהשאירו מאחוריהם למרות שהפציצו את כלי הרכב. ״הכיבוש הפעיל את כל הכוח שלו כדי לחלץ את הכוח שפעל באזור״, אמרו.

על ההיתקלות עצמה, אמר דובר חמאס כי, "המוג'אהידין ניסו לעצור את חברי הכוח המיוחד אבל הופתעו מהירי. הכיבוש הפעיל את מלוא כוחו כדי להציל את הכוח באמצעות ירי ממטוסים והפגזות ללא הבחנה". עוד הוסיף כי לאחר התקרית יכולים הגדודים לזהות פעילות של "כוחות ציוניים" נוספים בשטח הרצועה. כמו כן טען כי "כוחות ישראלים פעלו בכמה מדינות ערביות ומוסלמיות, במקביל לפעילות שקדמה לתקרית".

לטענת הארגון, ישראל התכוננה לפעולה במשך עשרה חודשים, ומטרתה היה, כפי שנטען בעבר, לשתול מכשיר ריגול על רשת הקשר של חמאס. עוד עולה מטענות הארגון, כי הציוד עבור הכוח המיוחד הוכנס דרך המעברים לעזה, בעיקר במעבר כרם שלום, וכי הלוחמים נכנסו במסווה של ארגון צדקה. בחמאס הבטיחו תשלום של מיליון דולרים "לכל מי שיביא מידע על הכוח המיוחד", זאת בנוסף לאיום נגד ישראל לבל תפעל שוב ברצועה.