רקטה שוגרה הערב מרצועת עזה והתפוצצה בשטח פתוח בלי לגרום לנפגעים או לנזק. אזעקה הופעלה בשבעה יישובים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. התושבים דיווחו על שמיעת שני פיצוצים

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (מוצאי שבת) במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב. נפילה אחת זוהתה מחוץ ליישוב בשדות נגב. התושבים התבקשו להיכנס למרחבים מוגנים.

‎מפרטים ראשונים על האירוע עולה כי ככל הנראה מדובר בשתי רקטות שנורו לשטח ישראל‎. האחת התפוצצה כנראה בשטח פתוח ולא גרמה לנזק או נפגעים‎. התושבים דיווחו על שני פיצוצים באזור‎.

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך לדיווח על אזעקה במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל".

 

 

 

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, אמר בתגובה לירי כי ״לפני שניכנס שוב לתקופה של טרור מזדמן הכולל טיפטופי ירי, בלוני תבערה ועוד מבית היוצר של חמאס, זה הזמן לעצור את הטרור ולהגיב״. עידאן הוסיף ״כפי שהגיב צה״ל בשבוע שעבר, יש להגיב גם הפעם, ובחומרה רבה יותר. הגיע הזמן לפעול נגד ראשי חמאס ולבטל את העברת הכסף הקטארי, שאמור לעבור בשבוע הבא״.

חה"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב עוטף עזה וראש מועצת אשכול לשעבר אמר בתגובה לאירועים: "צבע אדום ונפילה. שום דבר לא השתנה למרות שראש הממשלה התחנן בפני חמאס, הטרור ממשיך ולא נפסק. השבוע יעברו 15 מיליון דולר נוספים פרס על התנהגות טובה. מזל שיש את צה"ל ששומר עלינו כי קבינט אין כבר מה-30 במרץ".

ההתרעה נשמעה בתום שבת מתוחה במיוחד, במהלכה התחדשו העימותים על הגדר עם יותר מ-13 אלף משתתפים בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע אתמול כי אישה בת 42 נהרגה ו-25 בני אדם נוספים נפצעו. בתגובה לאירועים האלימים, כלי טיס של צה"ל תקף שתי עמדות של חמאס.