ב'חוסן לישראל' מגיבים להתקפות של גלנט על על גנץ: "ישראל צריכה מנהיגות של ערכים, לא של שקרים". גלנט על יעלון: "חבר לשמאל כדי להפיל את הליכוד". השרה שקד: "האם נוכל להמשיך עם המפכה השמרנית במערכת המשפט?"

מערכת הבחירות המתקרבת סיפקה הבוקר שלל אמירות פוליטיות בפתח ישיבת הממשלה, אבל היחיד שהצליח להדליק את הגנרל השותק, בני גנץ, הוא שוב השר והאלוף במיל' יואב גלנט. אך גם לו סיפקו תגובה של 8 מילים בלבד: "ישראל צריכה מנהיגות של ערכים, לא של שקרים".

גלנט תקף את גנץ על התנהלות כרמטכ"ל במהלך מבצע צוק איתן, "אני לא הייתי בצוק איתן בתפקיד פוליטי או בחיים ציבוריים. בוא נסתכל מה אנחנו רוצים במערכות קצרות מהסוג הזה של עימותים מול חמאס – אנחנו רוצים מערכה קצרה איכותית ולא יקרה, בעיקר בחיי אדם. המערכה הזאת היתה הפוך – היא היתה ארוכה, יקרה בחיי אדם ולא איכותית".

עוד הוסיף בראיון ל'ווינט' כי, "היה צריך להביא הישג אחר במבצע צוק איתן והדבר הזה נופל על ההנהגה הביטחונית והצבאית, וההישג שבו אתה מביא תיקו מול קבוצה מליגה ב' שקוראים לה חמאס הוא מעורר בסביבה שלנו אצל אנשים אחרים רצונות אחרים".

על שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון אמר כי, "הוא חבר לשמאל כדי להפיל את הליכוד, הוא תוקף את הליכוד ואת ראש הממשלה בשנתיים האחורנות. אני חושב שיעלון הפנה עורף למצביעי הליכוד שבחרו בו וזה חוסר נאמנות". לדברי גלנט, "הוא התפטר בגלל שהפסיד את תיק הביטחון. העניין האישי הוביל אותו בכל המלחמה הזאת".

שרת המשפטים איילת שקד בחרה לאיים בפתח ישיבת הממשלה על מצביעי הימין ותהתה, "האם נוכל להמשיך עם המפכה השמרנית במערכת המשפט או שנחזור לאקטיביזם שיפוטי?". לדבריו, "השאלה האם תהיה ממשלת נתניהו עם השמאל ועם גנץ ולפיד, או ממשלת נתניהו עם הימין והימין החדש"?

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי איילת שקד: "מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד. רק הליכוד בראשות נתניהו תרכיב ממשלת ימין שבה יהיו חברות כל מפלגות המחנה הלאומי. הצבעה למפלגות אחרות תביא להקמת ממשלת שמאל בראשות לפיד, גנץ וגבאי".