במכתב ששיגר מייסד הארגון הרב ישראל מאיר ריאני שליט"א לרבנים הראשיים נחשף דוח הארגון על מגמות הנישואין שמחוץ לרבנות הראשית, וכיצד פועלים לשכנע את הזוגות הצעירים שמתעניינים בנישואים אלטרנטיביים לחזור בהם ולהינשא ברבנות כדת משה וישראל

בעקבות נתוני דוח הלמ"ס והמשרד לשירותי דת על ירידה של 7.5% בשיעור הזוגות שנישאו בנישואין אזרחיים בחו"ל, חושף ארגון 'בנועם' דוח פנימי על אופי המגמות הקיימות אצל הזוגות ששוקלים קיום הליך נישואין שאינו כדת משה וישראל, והדרך בו מצליחים אנשי הארגון לשכנע את הזוגות הללו לחזור בהם מכוונתם המקורית.

מחברי הדוח סקרו את כל הזוגות שעמדו איתם בקשר וקטלגו לפי הבחירה הראשונית שלהם לנישואין. "39% הזוגות שיצרו עמנו קשר התעניינו על נישואין אזרחיים, 18% חיפשו מידע על הליך רפורמי, 31% נוספים היו לקראת רישומי נישואין אלטרנטיביים ו12% התבררו כזוגות פסולי חיתון (מצ"ב תרשים). לשמחתנו, 90% מכלל הזוגות שטופלו על ידנו הופנו בסופו של תהליך לרישום נישואין כהלכה ברבנות", מציינים בארגון.

עוד אומרים בארגון כי "מדובר באלפי זוגות שהגענו אליהם על ידי קמפיין רחב וממוקד במדיה וברשתות החברתיות, במסגרתו איתרנו כל צעיר וצעירה שהתעניינו או חיפשו מידע ברשת על נישואין אזרחיים ואלטרנטיביים ותחת זאת הבאנו לידיעתם את מהפיכת השירות שמובילה הרה"ר לישראל עם המשרד לשירותי דת והמועצה"ד, בפיקוחו של הרב חזקיהו סאמין שליט"א. הקמפיין הביא לידי כך, שזוגות רבים שחשבו להינשא בנישואין אלטרנטיביים זכו לקבל את המידע הנכון, ולשמחתנו, בסופו של דבר, גם עשו את הבחירה הנכונה".

"ארגון 'בנועם דניאלי', הפועל בהנחייתכם, ימשיך בפעולותיו להנגשת השירות והעמדת מענה זמין לזוגות הנישאים, כדי לעודד את רישום הנישואין ברבנות כדת משה וישראל".