מהפך ב'איחוד הלאומי': בצלאל סמוטריץ' הדיח את אורי אריאל

מהפך ב'איחוד הלאומי': בתום ספירת הקולות בפריימריז הפנימיים, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ נבחר להוביל את המפלגה בשנים הקרובות • בשעה הקרובה יחלו הבחירות הפנימיות שיקבעו את הרכב הרשימה של המפלגה • צפו בנאום הניצחון

בתום שעה וחצי של הצבעה בפריימריז פנימיים, בדקות האחרונות הוכרז כי מי שגרף את מירב הקולות בקרב חברי'האיחוד הלאומי' יעמוד בראשות המפלגה בקדנציה הקרובה לקראת הבחירות לכנסת ה-21 הוא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ שהביס את היו"ר הקודם, שר החקלאות אורי אריאל.

הפריימריז של המפלגה נערכים כעת במלון קראון פלאזה בירושלים והם חולקו לשני שלבים: החל מהשעה 17:30 ועד השעה 19:00 התקיימה ההצבעה לתפקיד יו"ר המפלגה, כשהמתמודדים היו היו"ר המודח שר החקלאות אורי אריאל וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ, שכאמור ניצח ברוב קולות

קולות החברים התחלקו כך: מבין 129 חברי המפלגה ממישו את זכות הצבעתם 123 חברים 95% מסך המצביעים. בצלאל סמוטריץ' זכה ב-83 קולות לעומת היו"ר המודח אורי אריאל שריבל פחות משליש – 40 קולות בלבד.

השלב השני הוא הבחירות להרכב הרשימה לקראת הבחירות לכנסת ה-21, כשבחירות אלו יחלו מהשעה 20:15 ועד השעה 21:15, כאשר באזור השעה 21:45 לערך – יוכרזו התוצאות.

נציין כי שר החקלאות אורי אריאל נבחר לראשונה ליו"ר מפלגת 'האיחוד הלאומי' לקראת הבחירות לכנסת ה-19, שנערכו לפני כשש שנים ומאז כיהן בתפקיד ברציפות. האחרון אינו מתמודד במסגרת הפריימריז על מקום ברשימה לכנסת וככל הנראה צפוי להודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים בכלל.

עם היוודע תוצאות הבחירות אמר היו"ר הנבחר בצלאל סמוטריץ': "בראש ובראשונה אני פונה ביראת כבוד למורי ורבי, ידידי היקר השר אורי אריאל: תודה מעומק הלב על שהנהגת את ספינת האיחוד הלאומי במשך שנים ארוכות בימים קשים וברגעי שלווה, במסירות אין קץ ובאחריות גדולה".

"אני קורא לך אורי, בקריאה נרגשת, מעומק הלב, להמשיך ולתרום מניסיונך הרב להצלחת המפלגה. אני סמוך ובטוח שעוד נכונו לך שנים רבות של עשיה למען עם ישראל ונשמח מאוד להיות חלק מכך", הוסיף סמוטריץ'.

היו"ר החדש אף התייחס לעידן החדש של הציונות הדתית אחרי פרישת בנט ושקד ואמר: "יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה. הערב, כאן בירושלים, אנו אומרים בקול צלול: הציונות הדתית היא התנועה המשפיעה ביותר במדינת ישראל! והיא ממשיכה ותמשיך בכך במלא המרץ. בתורה, בחינוך, בהתיישבות, בגרעינים, בצבא, בכלכלה, בתקשורת, וכן, גם בפוליטיקה".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ סיים את דבריו בקריאה לחברים מהבית היהודי: "בואו נתחבר מחדש! זה זמן אחדות! אני מקווה שחברינו בבית היהודי יצליחו לייצב במהרה את הספינה שלהם, לעצב את רשימתם ולהתחבר מחדש. מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית, לגבש אותה ולהחזיר אותה הביתה".


צילום: JDN

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *