צילום: יצחק קלמן

אחרי הדחת היו"ר: זוהי הרשימה החדשה של 'האיחוד הלאומי'

בתום המחצית השניה של הפריימריז הפנימיים של 'האיחוד הלאומי', רשימת המפלגה לכנסת הבאה תכלול את מנכ"ל המפלגה, חברת הנכסת לשעבר ובן רבה של צפת • היו"ר הנבחר: "גאה בנבחרת שלנו ומהיום אנחנו מתחברים מחדש כציבור; יוצאים לדרך חדשה בכל הכח"

במסגרת הפריימריז שנערכו היום במפלגת 'האיחוד הלאומי', הן לראשות המפלגה והן להרכבת הרשימת לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שיערכו בד' ניסן, למקום השני אחרי היו"ר בצלאל סמוטריץ' והראשון מבין החברים שהתמודדו על מקום ברשימה – נבחר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר.

סדר הרשימה הוא כך, בצלאל סמוטריץ היו"ר, כאמור, ולאחריו אופיר סופר, חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, יוסי כהן, הרב עמיחי אליהו – בנו של הרב שמואל אליהו. המזכ"ל המפלגה הקודם נחי אייל, הסיר את מועמדותו דקות קספורות קודם ההצבעה, ככל הנראה בשל הדחת היו"ר הקודם אורי אריאל אליו היה מקורב.

יו"ר האיחוד הלאומי הנבחר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר לאחר התוצאות, כי "האיחוד הלאומי בחר נבחרת מנצחת. המשימה שלנו כעת היא לאחד את הציונות ולהמשיך להוביל. הציונות הדתית מובילה בכל תחומי החיים במדינת ישראל, בצבא, בהתיישבות בכל רחבי הארץ ונמשיך להוביל גם בפוליטיקה. אני שמח וגאה בנבחרת שלנו ומהיום אנחנו מתחברים מחדש כציבור, מתחברים מחדש לתורה, לעשייה, לשטח. יוצאים לדרך חדשה בכל הכח".

כזכור, במחצית הראשונה של הפריימריז שנערך הערב במלון קראון פלאזה בירושלים, הדיח חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' את היו"ר המכהן שר החקלאות אורי אריאל ברוב קולות של 83 מול 40 בלבד לאריאל. נציין כי אי בחירתו של האחרון בעצם מויא אותו מהמשחק הפוליטי, זאת בשל העובדה כי הוא התמודד רק על ראשות המפלגה ולא על מקום בתוך הרשימה, בשונה מסמוטריץ' שהגיש מועמדות בשניהם.

2 תגובות

חזק כל הכבוד בצאלאל התותח שיחקת אותה ולך אורי כל הכבוד שהנחת עד היום את הדגל תדע שאנחנו רק אוהבים אותך ואתה בצאלאל תפצה אותו חזקו ואמצו

הספרדים שולטים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *