צילום: צילום: פלאש 90

"אני מייעץ לאיראן לצאת מהר מסוריה כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה"

על רקע התקיפה האחרונה בדמשק, ראש הממשלה ניצל את טקס כניסתו לתפקיד של הרמטכ"ל אביב כוכבי כדי לשגר מסר תקיף נוסף לאיראן. על שיגור הלווין שנכשל: "איראן רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין-יבשתי"
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה ממשיך להחריף את ההתבטאויות כלפי איראן וניסיונות ההתבססות שלה בסוריה, תוך המשך הסרת העמימות מעל הפעולות הצבאיות השונות שנוקטת בהן ישראל. בטקס כניסתו לתפקיד של הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי סיכם נתניהו את כהונתו של הרמטכ"ל היוצא גדי אייזנקוט ואמר: "ב4 השנים הללו התמודדנו יחד עם אתגרים גדולים. הזירות משתנות בעזה, סוריה לבנון ועוד, אבל מולנו עומד גורם אחד מרכזי: איראן ושלוחות הטרור שלה".

לדבריו, "פעלנו באחריות ובשיקול דעת כדי לסכל את ההתעצמות של מבקשי רעתנו. עשינו זאת באמצעות בלימת הסכם הגרעין עם איראן וחידוש הסנקציות הבינלאומיות".

"בארבע השנים הללו התמודדנו יחד עם אתגרים גדולים בזירות משתנות, בעזה, בסוריה, בלבנון ובמקומות אחרים. מולנו עומד גורם אחד מרכזי – איראן ושלוחות הטרור שלה. פעלנו באחריות ובשיקול דעת לסכל את ההתעצמות של מבקשי נפשנו. עשינו זאת באמצעות בלימת הסכם הגרעין עם איראן וחידוש הסנקציות עליה. היינו צריכים לנקב את השקרים של איראן, היא משקרת כל הזמן. היא שיקרה ביחס להסכם הגרעין, וחשפנו זאת עם הוצאת ארכיון הגרעין הסודי מטהראן. היא משקרת עכשיו, שהיא כביכול משגרת לוויין תמים לחלל, אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין יבשתי, בניגוד לכל ההסכמים הבינלאומיים. אנחנו תומכים תמיכה מלאה בהתנגדות התקיפה של ארה"ב לצעד התקפי זה".

עוד מדברי נתניהו: "מעל הכל פעלנו למניעת ההתבססות האיראנית בסוריה. שמעתי אתמול את דובר משרד החוץ האיראני אומר: "לאיראן אין שום נוכחות צבאית בסוריה, אנחנו רק מייעצים". אז אני מייעץ להם לצאת משם מהר, כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו כפי שהבטחנו וכפי שאנחנו עושים, ללא מורא וללא הפסקה".

נתניהו, אייזנקוט וכוכבי, הבוקר. צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

 

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן