על רקע הדיווחים על מפלגה חרדית אחת גדולה, באגודת ישראל ודגל התורה לקראת חתימה על הסכם ריצה משותפת לשתי קדנציות על בסיס 50-50 • בקדנציה הקרובה תקבל 'דגל' את התפקיד השלישי הבכיר • גורם באגודת ישראל: נדרוש שני סגנים

בתום משא ומתן ממושך בין אגודת ישראל לדגל התורה, מחר צפויים הצדדים לחתום על הסכם לריצה משותפת בשתי הקדנציות הקרובות.

על פי טיוטת ההסכם שעדיין צריכה לקבל את ההסכמה הסופית של הנהגת שתי המפלגות, בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות האי זוגיים, המקום הראשון, השלישי החמישי וכן הלאה, דגל התורה תקבל את המקום השני, הרביעי, השישי וכ'ו.

בנוסף, בחלוקת התפקידים הבכירים, אחרי סגן שר הבריאות לליצמן וועדת הכספים לגפני, תקבל דגל התורה את התפקיד השלישי. בקדנציה לאחר מכן אופן הרשימה וחלוקת התפקידים יהיה ההפך.

מחר בשעה 12:00 צפויה להתכנס ועדת השמונה של אגודת ישראל בכדי לאשר את ההסכם, במקרה והוא יאושר על ידם ייתכן וכבר מחר ייחתם ההסכם בין שני המפלגות.

גורם באגודת ישראל אומר בשיחה עם 'JDN' כי ההסכם הוא על דעתם של כל חברי המפלגה וכי בכוונת המפלגה לדרוש שני סגנים כך שגם סגן השר פרוש וגם ח"כ מקלב ימונו.

בסביבתו של סגן השר מאיר פרוש אומרים ל'JDN' כי צריך לזכור שפרוש התפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, למען השלום והאחדות מאחר וזה נהנה וזה לא חסר. "הנושא הוא לא ג'וב כזה או אחר, מה שחשוב זה האחדות".

בתוך כך, נמשכים המגעים בין אגודת ישראל, דגל התורה ושס ולהקמת מפלגה חרדית אחת גדולה ומאוחדת שתכלול גם את הפלג הירושלמי וגם את אלי ישי. על פי דיווח ב'גלובס', מי שמוביל את המהלך הוא ראש הממשלה נתניהו שחושש מאיבוד קולות חרדים שיצביעו למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה ויקשו על הקמת הממשלה הבא.