תעמולת בחירות: שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן העביר את לשכתו הפרלמנטרית לשדרות: "תכננו את האירוע הזה עוד לפני שהכריזו על הבחירות", טען. "יש לנו את כל האופציות: גם לתת מכה מקדימה, אפילו במחיר של עימות, אבל אי אפשר להמשיך"

שר הביטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן העביר היום את לשכתו הפרלמנטרית לשדרות כחלק ממחאתו על המצב הביטחוני בדרום. לטענתו, "אנחנו תכננו את האירוע הזה, פתיחת הלשכה הפרלמנטרית עוד לפני שהכריזו על הבחירות המוקדמות. נפגשתי פה לפני חודשיים וחצי עם סגן ראש העיר מטעמינו מרק איפראימוב ועם הסיעה שלנו בשדרות, וסכמנו שנפתח פה לשכה פרלמנטרית על מנת להדק את הקשר עם תושבי הדרום. יצא הגורל ואנחנו בתחילת מערכת בחירות".

עוד הוסיף בטקס הפתיחה כי, "לא הסתרתי אף פעם את דעתי שלא צריך לחכות לרקטות, לא צריך לחכות, חס וחלילה, לנפגעים בצד שלנו. תושבי עוטף עזה זכאים לביטחון בדיוק כמו כל שאר תושבי מדינת ישראל. המחזה המביש שראינו של הכניעה של ממשלת ישראל לטרור זה דבר בלתי נסבל. כשמדינת ישראל מאפשרת העברת 15 מיליון דולר מידי חודש לארגון הטרור חמאס, כשאנחנו מקבלים הפסקת אש בתנאים של חמאס, אחרי שספגנו 500 רקטות על דרום הארץ ומעניקים חסינות לראשי חמאס ברצועת עזה, זה ליקוי מאורות ודבר בלתי סביר ובלתי מתקבל על הדעת".

ליברמן בלשכה הדשה. צילום: פלאש 90

"גם העברת ציוד או אספקת דלק אינה מתקבלת על הדעת ואנחנו אפשרנו לקטאר לממן כמויות דלק נוספות. כרגע אספקת החשמל מגיעה עד ל-12 שעות ברצועת עזה. הגדלנו את מרחב הדייג בלי להתנות את זה בשחרור של חיילינו ואזרחינו הנמצאים בשבי החמאס. זה דבר לא סביר. מבחינתי כל העברה, כל סיוע חייב להיות מותנה בשחרורם של החיילים והאזרחים הנמצאים בשבי חמאס".

"ופה לא צריך לפחד. צריך לעמוד ולהבהיר מה עמדתנו. גם אני לא הייתי מחכה, וזה לא סוד, לא צריך לחכות לשום אירוע. יש לנו את כל האופציות: גם לתת מכה מקדימה, אפילו במחיר של עימות, אבל אי אפשר להמשיך כשחדשות לבקרים אנשים רצים פה למקלטים. במוצאי שבת האחרונה ב-9 בערב כשכולם משכיבים את הילדים לישון, פתאום אזעקת צבע אדום וכולם רצים לממדים או למקלטים. את המציאות הזאת חייבים להפסיק, ואני בטוח ש"ישראל ביתנו" לאחר הבחירות תחזור למוקדי הכוח, ואני מקווה גם לחזור למשרד הביטחון. אנו נתנה בקווי היסוד של הממשלה הבאה, שתינתן יד חופשית במאבק בטרור. זה יהיה כמובן סף מינימום לכניסתינו לממשלה הבאה".