אחדות חרדית? "המצביעים לא יבואו לקלפיות או ילכו לנתניהו"

ח"כ יעקב מרגי מביע התנגדות לריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות ומעריך שהסיכויים לכך קלושים. הסיבות העיקריות: פגיעה נקודתית בש"ס ופגיעה רוחבית בכוח החרדי. ולמה דרעי לא מתנער מהיוזמה באופן פומבי?

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

לצד החתימה המתקרבת של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' באשר לריצה משותפת נמשכים כל העת המגעים והגישושים סביב היוזמה לאחדות חרדית מלאה שתכלול גם את ש"ס ואולי אף מפלגות נוספות.

מי שמביע התנגדות פומבית וגורפת למהלך הוא ח"כ יעקב מרגי מש"ס שאומר בראיון ל'ישראל היום': "כולם מפנטזים על גוש חזק שיביא 15 מנדטים, אבל זה בלוף. ברגע שהחסידים, הליטאים והספרדים ביחד, המצביעים לא יבואו לקלפיות. חלק גדול מהמוטיבציה הוא גם קנאת סופרים".

לדברי מרגי, "צריך להביא בחשבון שאם יהיה איחוד כזה, הרבה מצביעים יצביעו לנתניהו. הוא הרי יתחיל מערכה על המלחמה נגדו ויקרא לכולם להציל אותו, והרבה קולות מסורתיים, אפילו חרדים, ייענו לקריאה. לא סתם מפלגות אחרות שמחות לשמוע על המהלך הזה. הם רואים בזה הזדמנות לקחת לנו קולות. יש לנו זהות ספרדית סקטוריאלית והיא עלולה ללכת לאיבוד".

מרגי נשאל ע"י העיתונאי יהודה שלזינגר מדוע דרעי וגורמים נוספים בש"ס לא מביעים אף הם התנגדות מפורשת למהלך, והשיב: "אצלנו לא באמת מדברים על זה. נכון שאף אחד לא רוצה לצאת בפומבי נגד מסר יפה של אחדות, אבל ההערכה שלי שגם היו"ר לא רוצה בזה. 'ישחקו הנערים לפנינו'. יש נערים שמתעסקים בזה ומדברים על זה, חלק מטעם וחלק לא מטעם. זה קצת מאבד שליטה".

 

3 תגובות

ש׳ס לא רוצים אחדות כי הם מפחדים מזה שאלי ישי יכנס איתם, זה ברור לכל מבין, ואריה דרעי המתנגד הראשי לכך, רק שעדיין לא דיבר בקולו אלא שלח את מלכיאלי ומרגי לדבר בשמו

מומלץ לכם שתתאחדו עם אלי ישי, הוא בחור טוב ומוכשר, היו עימותים, אפשר לסלוח ולהביא את שס לימי תפארתה

אחדות אבל בלי אלי ישי זה נקרא מחלוקת לא אחדות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell