ח"כ יעקב מרגי מביע התנגדות לריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות ומעריך שהסיכויים לכך קלושים. הסיבות העיקריות: פגיעה נקודתית בש"ס ופגיעה רוחבית בכוח החרדי. ולמה דרעי לא מתנער מהיוזמה באופן פומבי?

לצד החתימה המתקרבת של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' באשר לריצה משותפת נמשכים כל העת המגעים והגישושים סביב היוזמה לאחדות חרדית מלאה שתכלול גם את ש"ס ואולי אף מפלגות נוספות.

מי שמביע התנגדות פומבית וגורפת למהלך הוא ח"כ יעקב מרגי מש"ס שאומר בראיון ל'ישראל היום': "כולם מפנטזים על גוש חזק שיביא 15 מנדטים, אבל זה בלוף. ברגע שהחסידים, הליטאים והספרדים ביחד, המצביעים לא יבואו לקלפיות. חלק גדול מהמוטיבציה הוא גם קנאת סופרים".

לדברי מרגי, "צריך להביא בחשבון שאם יהיה איחוד כזה, הרבה מצביעים יצביעו לנתניהו. הוא הרי יתחיל מערכה על המלחמה נגדו ויקרא לכולם להציל אותו, והרבה קולות מסורתיים, אפילו חרדים, ייענו לקריאה. לא סתם מפלגות אחרות שמחות לשמוע על המהלך הזה. הם רואים בזה הזדמנות לקחת לנו קולות. יש לנו זהות ספרדית סקטוריאלית והיא עלולה ללכת לאיבוד".

מרגי נשאל ע"י העיתונאי יהודה שלזינגר מדוע דרעי וגורמים נוספים בש"ס לא מביעים אף הם התנגדות מפורשת למהלך, והשיב: "אצלנו לא באמת מדברים על זה. נכון שאף אחד לא רוצה לצאת בפומבי נגד מסר יפה של אחדות, אבל ההערכה שלי שגם היו"ר לא רוצה בזה. 'ישחקו הנערים לפנינו'. יש נערים שמתעסקים בזה ומדברים על זה, חלק מטעם וחלק לא מטעם. זה קצת מאבד שליטה".