מפקד משמרות המהפכה באיראן, מוחמד עלי ג'עפרי, הגיב היום להצהרות האחרונות של ראש הממשלה נתניהו שייעץ לאיראנים לעזוב את סוריה, ואומר: "נמשיך לשהות בה כדי לשמור עליה מפני האיומים והתוקפנות הישראלית"

איראן עונה לנתניהו: מפקד משמרות המהפכה, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, הגיב היום להצהרתו של נתניהו אתמוללפיה הוא "מייעץ לאיראן לעזוב את סוריה".

"נמשיך לשהות בה כדי לשמור עליה מפני האיומים והתוקפנות הישראלית", אמר ג'עפרי והוסיף: "נשאיר בסוריה את כל הנשק, הכוחות והיועצים שלנו".

כזכור, בימים האחרונים ראש הממשלה ממשיך להחריף את ההתבטאויות כלפי איראן וניסיונות ההתבססות שלה בסוריה, תוך המשך הסרת העמימות מעל הפעולות הצבאיות השונות שנוקטת בהן ישראל. בטקס כניסתו לתפקיד של הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי סיכם נתניהו את כהונתו של הרמטכ"ל היוצא גדי אייזנקוט ואמר: "ב4 השנים הללו התמודדנו יחד עם אתגרים גדולים. הזירות משתנות בעזה, סוריה לבנון ועוד, אבל מולנו עומד גורם אחד מרכזי: איראן ושלוחות הטרור שלה".

לדבריו, "פעלנו באחריות ובשיקול דעת כדי לסכל את ההתעצמות של מבקשי רעתנו. עשינו זאת באמצעות בלימת הסכם הגרעין עם איראן וחידוש הסנקציות הבינלאומיות"."בארבע השנים הללו התמודדנו יחד עם אתגרים גדולים בזירות משתנות, בעזה, בסוריה, בלבנון ובמקומות אחרים. מולנו עומד גורם אחד מרכזי – איראן ושלוחות הטרור שלה. פעלנו באחריות ובשיקול דעת לסכל את ההתעצמות של מבקשי נפשנו. עשינו זאת באמצעות בלימת הסכם הגרעין עם איראן וחידוש הסנקציות עליה. היינו צריכים לנקב את השקרים של איראן, היא משקרת כל הזמן. היא שיקרה ביחס להסכם הגרעין, וחשפנו זאת עם הוצאת ארכיון הגרעין הסודי מטהראן. היא משקרת עכשיו, שהיא כביכול משגרת לוויין תמים לחלל, אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין יבשתי, בניגוד לכל ההסכמים הבינלאומיים. אנחנו תומכים תמיכה מלאה בהתנגדות התקיפה של ארה"ב לצעד התקפי זה".

עוד מדברי נתניהו: "מעל הכל פעלנו למניעת ההתבססות האיראנית בסוריה. שמעתי אתמול את דובר משרד החוץ האיראני אומר: "לאיראן אין שום נוכחות צבאית בסוריה, אנחנו רק מייעצים". אז אני מייעץ להם לצאת משם מהר, כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו כפי שהבטחנו וכפי שאנחנו עושים, ללא מורא וללא הפסקה".

נתניהו, אייזנקוט וכוכבי. צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

עוד בנושא