שני סקרים חדשים הערב מציבים את התנועה של ציפי לבני, הבית היהודי, גשר, כולנו ואת ישראל ביתנו על גבול אחוז החסימה • האם קמפיין "הוא זכאי" של נתניהו עובד, מה הציבור חושב על בני גנץ ואיך מתחלקים הקולות אחרי פיצול הרשימה המשותפת • כל הנתונים

83 יום לבחירות, על רקע סערות במזג האוויר ומערכת המשפט, גם בפוליטיקה לא שקט ובסקרים שמפורסמים הערב, אחרי הפסקה של מספר ימים, ניתן לראות מה תמונות המנדטים אחרי הפריימריז באיחוד הלאומי, שבירת השתיקה של בני גנץ, ההסכם בין אגודת ישראל לדגל התורה ועוד.

בסקר של 'כאן חדשות' נבדק אפשרות של איחוד חרדי כולל של שס ויהדות התורה (שמקבלות על פי הסקר בריצה נפרדת, 6 ליהדות התורה ו5 לשס), בתרחיש כזה, על פי הסקר, מצבן של כל יתר הרשימות לא משתנה, אך הליכוד יורד ל-29 מנדטים, והרשימה החרדית המשותפת ליהדות התורה וש"ס – מניבה 13 מנדטים, שני מנדטים יותר מריצה נפרדת, ורק כך הם שומרים על כוחם בכנסת הנוכחית.

על פי סקר 'החדשות', אם הבחירות היו מתקיימות היום: הליכוד – 32, יש עתיד – 14, חוסן לישראל – 13, העבודה – 9, הימין החדש – 8, יהדות התורה – 7, ש"ס – 6, ישראל ביתנו – 6, הרשימה המשותפת (לאחר פרישת אחמד טיבי) – 6, מפלגה בראשותו של אחמד טיבי – 6, מרצ – 5, כולנו – 4, גשר – 4. הבית היהודי והתנועה בראשות ציפי לבני לא עוברים את אחוז החסימה.

בסקר 'כאן חדשות' הנתונים שונים במעט: הליכוד -31 מנדטים, חוסן לישראל – 13, הרשימה המשותפת (שנמדדה יחד בסקר הזה) – 12, יש עתיד – 10, הימין החדש – 7, כולנו – 6 מנדטים, גשר – 6 מנדטים, יהדות התורה – 6, ש"ס – 5, מרצ – 5 מנדטים, הבית היהודי (עוברת על פי הסקר הזה את אחוז החסימה) – 4 מנדטים, ישראל ביתנו – 4 מנדטים, התנועה – 4 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה בין נתניהו לגנץ, קובע הסקר, 42% מהציבור רואים בבנימין נתניהו את המועמד המתאים ביותר לראשות ממשלה. בני גנץ עם נתונים טובים בהתאמה לתפקיד – 31% מהציבור רואים בו מועמד ראוי. שליש מהציבור טרם החליט. מה חושב הציבור על גנץ: 12% רואים בו איש ימין, 36% תופסים אותו כאיש מרכז ו-26% אחוזים רואים בו איש שמייצג עמדות שמאל.

לראשונה, סקר 'החדשות' גם בודק את אלא שטרם החליטו למי להצביע. בין המתלבטים על רקע מדיני-בטחוני. 22% מהם מוגדרים כמרכז, 17% בשמאל, ו – 15% מקרב הימין. מתוך המתלבטים, שהם כ-20% מהמצביעים, המפלגות העיקריות לגביהן קיימת התלבטות אם להצביע להן: חוסן לישראל – 19%, העבודה – 15%, יש עתיד – 12%, הליכוד – 11%, התנועה – 10%, מרצ – 8%, גשר – 8%. בנוסף, 79% מהנסקרים בטוחים או חושבים שיבואו להצביע, 21% בטוחים או חושבים שלא יבואו להצביע.