במכתב ששוגר מטעם היועמ"ש לבא כוחו של ראש הממשלה נאמר כי "תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לרה"מ, שהחל עוד לפני ההחלטה להקדים את הבחירות, נמשך כסדרו ומתנהל כמתוכנן". מנדלבליט הודיע כי ייפגש עם פרקליטו של נתניהו בשבוע הבא

בעקבות הפרסום על כך שפרקליטיו של נתניהו פנו ליועמ"ש בבקשה לדחות את ההכרעה בתיקיו עד לאחר הבחירות שלח היועמ"ש היום (חמישי) מכתב לפרקליטיו בו הוא מודיע כי הוא נאות להיפגש עמם, אך העבודה על התיקים תמשיך כסדרה מתוך שאיפה לסיימם בהקדם האפשרי.

"אשר לסוגיית מועד פרסום החלטת היועמ"ש, נבהיר כי הליך בחינת חומר הראיות בתיקי החקירה בהם נחקר ראש הממשלה כחשוד הוא הליך מקצועי, המנוהל בהתאם לדרכי העבודה המקובלות ביחס לתיקים אחרים המגיעים להכרעת היועמ"ש. הליך העבודה על התיקים מתקיים באופן ענייני ובדור, תוך מאמץ לסיים את העבודה בהקדם האפשרי, הכול כפי שתוכנן מראש, טרם ההודעה על הקדמת הבחירות", נכתב בתשובת היועמ"ש.

עוד נכתב כי "בתוך כך היועמ"ש נאות לקבל את בקשתך, כאמור בסעיף 52 למכתבך, לקיים עמו פגישה על מנת שתוכל להציג ביתר הרחבה את עמדתו של מרשך בסוגיה של מועד פרסום החלטת היועמ"ש בעניינו. למען הסדר הטוב יובהר, כי הפגישה תעסוק בסוגיה זו – ובה בלבד. בפרט לא יישמעו בפגישה טענות ביחס לחשדות, להליך החקירה, לחומר החקירה וכיוצא באלה. בנסיבות אלה, מטבע הדברים, גם לא ישתתפו בפגישה נציגי פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה האמונים על בחינת חומרי החקירה".

אמש פורסם ב'החדשות' כי פרקליטו של נתניהו שיגר מכתב למנדלבליט ובו ציין כי קיום השימוע ערב הבחירות עשוי "לגרום נזק בלתי הפיך ולהתפרש כהתערבות בבחירות". לפי הדיווח, ביום שני התקבל בלשכת היועמ"ש מכתב ובו בקשה מטעמו של נתניהו להמתין עם זימונו לשימוע.

במכתב שנפרש על פני שמונה עמודים פירט עו"ד תל צור שורה של טיעונים נגד זימון לשימוע לפני הבחירות. "פרסום תמונה חלקית וחד צדדית לציבור בלי לפרסם את הטיעונים והתשובות לחשדות, טומן בחובו סכנה של הטעייה ועיוות רצון הבוחר ועלול לגרום לנזק בלתי הפיך ולהתפרש כהתערבות בבחירות", כתב עו"ד תל צור.

מהליכוד נמסר בתגובה כי, "ראש הממשלה נתניהו לא עוסק במסרים נגד היועמ״ש אלא אך ורק בדרישה להליך הוגן, כפי שמגיע לכל אזרח. בהליך הוגן עוברים כ-18 חודשים בין המלצות משטרה להחלטה על שימוע. במקרה של ראש הממשלה נתניהו זה לוקח ימים ספורים בלבד והדברים יפורסמו באופן חד צדדי לפני הבחירות מבלי לאפשר לראש הממשלה להפריך את הטענות נגדו".

עוד הוסיפו כי, "מצער שמפנים אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה שמעלה דרישה בסיסית להליך הוגן והימנעות מהתערבות בבחירות, בשעה שעוברים לסדר היום על שלוש שנים של לחץ בריוני על היועמ״ש כדי שיאשים את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר".