ראש הממשלה המריא לביקור קצר במדינה שניתקה את יחסיה הדיפלומטיים עם ישראל לפני 47 שנים, שם יתקבל על ידי הנשיא דבי והשניים צפויים להודיע על חידוש הקשר באופן רשמי. ידונו בפתיחת המרחב האווירי לטיסות ישראליות וסיוע בהגנה על הגבולות

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הלילה לביקור היסטורי בצ'אד, שם הוא צפוי להיפגש עם נשיא המדינה האפריקנית אידריס דבי. זאת בהמשך לביקורו של נשיא צ'אד אדריס דבי בסוף נובמבר האחרון, ובהמשך למאמץ לכינון יחסים דיפלומטיים בין שתי המדינות. נתניהו ייפגש במהלך הביקור עם הנשיא דבי וישוב לישראל לאחר מספר שעות.

נתניהו, שמגיע כאורחו של נשיא צ'אד אידריס דבי שביקר בישראל בסוף נובמבר, ישהה בסך הכול קצת יותר משש שעות על הקרקע בבירת צ'אד, נג'אמנה, יתקבל על ידי דבי בקבלת פנים רשמית בארמון הנשיאות, ואחרי פגישה וארוחת צהריים, שני המנהיגים צפויים להודיע על חידוש היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, לאחר ניתוק של יותר מ-47 שנה.

הערב דווח ב'החדשות' כי בפגישות יידונו גם שיתופי פעולה ביטחוניים, וישראל תעניק לצ'אד סיוע בהגנת הגבולות שלה באזור ההררי שגובל עם לוב. יצוין כי צ'אד היא מדינה חשובה, עם טריטוריה משמעותית מאוד במרכז אפריקה והצבא שלה נלחם בארגוני טרור. עוד דווח, כי השניים צפויים להגיע להסכמות על פתיחת המרחב האווירי של צ'אד לטיסות ישראליות. עניין שמקומם את האיראנים והפלסטינים אך נראה שכרגע הלחץ שמגיע משם לא משפיע.

זו תהיה גיחה קצרה, אבל היסטורית, שכן נתניהו הוא ראש הממשלה הישראלי הראשון שמבקר במדינה. הביקור בצ'אד, כמו גם הביקור האקזוטי אצל הסולטן קאבוס בעומאן בסוף אוקטובר, צפויים לשמש את נתניהו כחלק מהמסרים בקמפיין הבחירות הבאות, והוא אף הבטיח באחרונה "עוד ביקורים נוספים במדינות ערב בזמן הקרוב".

בחודש נובמבר הודיעו בלשכת ראש הממשלה כי השניים ייפגשו בצ'אד ויכריזו יחד על חידוש היחסים בין המדינות. בהצהרה משותפת שהשניים נשאו במשרד ראש הממשלה במהלך הביקור בחודש נובמבר, נתניהו בירך את הנשיא דבי על הביקור החגיגי. "צ'אד היא מדינה חשובה מאוד באפריקה וחשובה מאוד עבור ישראל, ואני שמח שאנו מחדשים את הידידות בינינו", אמר נתניהו. "מעולם לא ניתקנו לחלוטין את הקשרים בינינו, כפי שעכשיו אמרנו, אולם כעת אנו מעמיקים אותם בקצב מואץ".